Ústí nad Orlicí
13.2.2023, 17:00, (Pondělí), Kulturní dům

V této události můžete hlasovat až pro 5 nominovaných.

Přehled nominovaných

Tomáš Mikyska - biatlon

na MS juniorů v USA 4.místo ve štafetě,8.místo ve stíhacím závodě,11.místo ve vytrvalostním a 18.místo ve sprintu, na ME juniorů v Pokljuce 7. a 15.místo, na MS juniorů v letním biatlonu 1., 2. a 4.místo, na MČR v letním biatlonu 2x3.místo ve sprintu a stíhacím závodě, v současnosti člen reprezentace ČR

Renata Čadová - Lokomotiva Česká Třebová

na MS v Bulharsku v individuální soutěži 2.místo, 2x4.místo a zlato v družstvech , na MČR 4x1.místo, zvítězila v národním žebříčku, vše v kategorii D55, radiový orientační běh.

Roman Krátký - TJ Jablonné nad Orlicí

3 turnaje během roku 2021,ve Vamberku 2x1.místo, na VC města Ústí n.O. 2x1.místo a na MČR veteránů v Č.Budějovicích 1.místo do 50 let, nejúspěšnější karatista PK v kategorii mužů

Jiří Strnad - KVS Žamberk

veterán na Dračích lodích -2x1.místo na trati 200m ve vícečlenné posádce, na ME ve Španělsku 1x1.místo ,2x2.místo,2x3.místo a 1x5.místo (na tratích 200m,500m a 2000m)

Hana Stružková Švestková - AK Račí údolí

1.místo na MČR v dlouhém horském běhu (Jánské Lázně), 3.místo na MČR v běhu do vrchu (Zadov), 10.místo na ME v La Palma v horském běhu a byla nominována na MS 2022 v Thajsku

Michal Vébr - DSC Gym Česká Třebová

startoval na soutěžích AJP TOUR v zahraničí (Barcelona,Kastav,Ljubljana,USA,Budapest) dále v ČR (Praha a Česká Třebová), kde získal 13 1.míst,1x2 a 1x3.místo . Na MS v Abu Dhabí 1.místo v kimono, na dalších MS 1. a 2.místo, na ME v Římě 1.místo, na ME Masters 1.místo, v Holandsku 2x1.místo a 1x3.místo

Josef Fogl - SK Budos Letohrad

trenér karate mládeže, dlouhá léta se pravidelně věnuje tréninku dětí a mládeže v Letohradě, jeho svěřenci dosáhli řady úspěchů v žákovských,dorosteneckých a juniorských kategoriích

Josef Herník - TK Česká Třebová

trenér tenisové mládeže od nejmladších po dorost již 30 let působí v České Třebové, původně aktivní hráč s úspěchem na MČSR v mladším žactvu, hrál později tenisovou ligu v Pardubicích

Jana Jiroušková - Jiskra Ústí nad Orlicí

dlouholetá trenérka nejmladších atletů a atletek v oddíle, je také rozhodčí atletiky při různých soutěžích

Jakub Procházka - KB Letohrad

aktivní rozhodčí při závodech a také profesionální trenér u sportovního centra mládeže, věnuje se především žákovské a dorostenecké kategorii, v obou kategoriích vždy s družstvem na předních místech v ČR

David Bílek - Jiskra Ústí nad Orlicí

reprezentant ČR, nejlepší český juniorský běžec do vrchu, 2.místo na MČR v kategorii juniorů . nominován na ME na Kanárské ostrovy, kde skončil na 6.místě a spolu s dalšími v družstvech na 4.místě, trenérem je Jan Vencl .

Justýna Brýdlová - AC Vysoké Mýto

skok vysoký, 1.místo na MČR v Ostravě, nominována do reprezentace ČR, např. v Mariboru 5.místo

Veronika Břízová - KVS Žamberk

členka sportovního centra a juniorská reprezentantka, na MS juniorů Maďarsku 11.místo na 500m v C1 s Kamilou Šímovou, na ME v Bělehradě 7. a 8.místo na 200m a 500m s Kamilou Šímovou, na MČR 3x1.místo, velký úspěch na Regatě Olympijských nadějí v Bratislavě.

Nela Celarová - SK BUDOS Letohrad

3.místo na MS v Karlových Varech v kategorii Ippon shobu do 58 kg, 2.místo na MS v Pardubicích v kategorii do 59kg, 3.místo na MČR v kumite žen do 61kg v Prostějově,2.místo na Národním poháru ČR

Jakub Dudycha - AC Vysoké Mýto

atletika, běh na 800m – na MČR v hale 4.místo mezi muži na 800m, na MČR dorostu v hale 1.místo na 400m , překonal národní dorostenecký rekord na 800m na dráze, 2.místo na mítinku WIT mezi muži na 800m . Mistr Evropy dorostu na 800m, na MS juniorů na 800m 19.místo, na MČR U22 3.místo, na extraligových kolech mužů na 800m 1x2.místo, 1x 3.místo, na MČR dorostu 1.místo, v anketě „Atlet roku ČR“ vyhlášen jako „Junior roku 2022“

Svatava Mikysková - KB Letohrad

na MS dorostu v USA 4.místo ve štafetovém závodu, na MČR v běhu na lyžích v Horních Mísečkách 3.místo v závodu s hromadným startem a na MČR v biatlonu v Letohradě 1.místo ve stíhacím závodě

Kamila Šímová - KVS Žamberk

vítězka ČP , členka sportovního centra a juniorská reprezentantka, na MS juniorů v Maďarsku 11.místo na 500m v C1 a 14.místo s Veronikou Břízovou, na ME v Bělehradě 7. a 8.místo na 200 a 500m, opět s Veronikou Břízovou, na MČR 3x1.místo,1x2.místo, velký úspěch ještě na Regatě Olympijských nadějí v Bratislavě.

Andrea Trnková - HC Choceň

v loňské sezóně s reprezentací žen vybojovala nominaci na ZOH v Pekingu, testy na Covid jí nepustily k účasti, na MS žen v Dánsku 3.místo , na odloženém MS juniorek v USA 5.místo, nejlepší obránkyně družstva ČR . Hraje za juniory HC Choceň, reprezentantka ČR .

Michaela Anna Zedníčková - SKK Vysoké Mýto

juniorská reprezentantka ČR, Mistryně Evropy 3x K1ž v dlouhém sjezdu,2x3.místo v C1ž dlouhý sjezd a sprint, nositelka 1 výkonnostní třídy dospělých . Na MČR dorostu 2. a 3.místo v K1 a C1 v dlouhém sjezdu, 3.místo a seriálu ČP a další významné úspěchy (Krumlovský maratón, maratón ve Francii)

Eliška Zemanová - FALCON Kickbox Vysoké Mýto

trojnásobná mistryně světa asociace Wako ve třech různých disciplínách, 4x 1.místo na MČR ve čtyřech různých disciplínách, na SP v Maďarsku 3x1.místo, za rok 2022 neprohrála jediné utkání (celkem 41)

Tomáš Faltus - SK Žamberk

na MČR v Račicích 2x1.místo na 500m a 1000m, na MČR v Týn nad Vltavou 1.místo na 5000m, 2x2.místo na ČP v Račicích vždy na 500m- a celkové 2.místo v hodnocení ČP .

Adam Hanuš - KB Letohrad

na MČR v biatlonu ve Vrchlabí 2x2.místo (hromadný závod a sprint) , v celkovém hodnocení ČP 1.místo v M14

Jan Kraus - KVS Žamberk

člen sportovního centra mládeže, vítěz ČP ve své kategorii, na MČR krátké tratě C2 500m 2.místo, C4 500m 1.místo, v C1 1000m 2.místo , na MČR dlouhé tratě v C1 2x1.místo na 5000m (s Hany Al robai ze Sezemic)

Michal Málek - KB Letohrad

na MČR ve Vrchlabí 1.místo ve štafetách, na MČR v běhu na lyžích Horní Mísečky 7.místo v hromadném závodě, na MČR v letním biatlonu v Letohradě 2. a 3.místo (stíhací závod a sprint) a na MČR ve Vesci na kolečkových lyžích 2x3.místo (sprint a intervalový start). V celkovém hodnocení ČP 2.místo

Lucie Málková - KB Letohrad

2x2.místo na MČR ve Vrchlabí (sprint a hromadný start), na MČR v letním biatlonu v Praze 4.místo v hromadném startu, v celkovém hodnocení ČP biatlonu 2.místo v kategorii W12

Matyáš Maršík - TK Česká Třebová

3.hráč žebříčku ČR ročníku 2010, člen repre ČR, již dvojnásobný držitel trofeje Kanáří naděje ,kterou uděluje Východočeský oblastní tenisový svaz. 3.místo na MČR ve dvouhře i čtyřhře, LODM v Prostějově 1. a 3.místo, na 7-mi celostátních turnajích 5x1.místo a 2x3.místo, úspěšná účast na dalších 6-ti mezinárodních turnajích, člen družstva mistrů ČR .

Nikol Martincová - Falcon Kickbox Vysoké Mýto

1.místo na MS Wako v Itálii, 3x 1.místo na MČR ve třech různých disciplínách, 3.místo na SP v Maďarsku,1.místo Czech Open a několikanásobná vítězka Národních pohárů .

Michal Pražák - Jiskra Ústí nad Orlicí

nejlepší český žákovský sprinter, v tabulkách na 60m 1.místo a na 100m 2.místo, vítěz LODM v Olomouci v běhu na 60m

Šárka Stolínová - Lokomotiva Česká Třebová

2x1.místo na letním MČR,50 a 100m , na LODM v Olomouci 3 medaile pro Pardubický kraj (1xzlato,2x stříbro), její doménou jsou kraulařské tratě, reprezentantka juniorů ČR .

Radim Šebetka - SK Karate Ústí nad Orlicí

první Mistr ČR v kategorii žáků (kumite) v historii klubu - na MČR v Prostějově , na Národních pohárech v Dubňanech a Pardubicích 1. a 2.místo , na Poháru nadějí v České Lípě 2.místo, na Ústeckém soptíku 2x1.místo a ve Vamberku 2.místo na „Vambereckém lvíčku“ a 3.místo na „Shotokan Cup“

FBK Orlicko-Třebovsko - junioři

2.místo ve 2. nejvyšší juniorské soutěži v ČR, nejlepším střelcem družstva je Aleš Rozlívka . Mladý realizační tým – trenérem je Petr Stolín a asistentem Pavel Horák.

TJ Lanškroun - starší žákyně

volejbal -

Mistryně ČR starších žákyň pro rok 2022, 2.místo v ČP v uplynulé sezóně .

TJ Dlouhá Třebová - atletika

družstvo mladších žáků skončilo ve finále KP Pardubického kraje na 5.místě a družstvo přípravek na 2,místě, úspěchy zaznamenaly i někteří jednotlivci na KP (Čopian Vilém,Lustyková Laura,Razým Matyáš,Víťazka Dominik)

Lokomotiva Česká Třebová

hokejbal ženy – v ročníku 2021/2022 získalo družstvo titul Mistra ČR, v sezóně sehráli 21 utkání, 18 vítězných, 1 remíza a 2 prohry,trenérem je Michal Broulík.

AC Vysoké Mýto

atletika ženy – družstvo vyhrálo 2.ligu žen, v následné baráži o účast v 1.lize těsně za postupovými příčkami, trenérem je Lukáš Dejdar

SK Hokejbal Letohrad - muži

v ročníku 2021/2022 skončil tým v nejvyšší extraligové soutěži ČR na 6.místě, v rozehraném ročníku po podzimní části jsou na 2.místě, v Českém poháru 3.místo, trenéři Tomáš Friml a Filip Červinka

Jiskra Ústí nad Orlicí - atletika

družstvo mužů závodilo ve 2.lize a skončilo na 4.místě, trenérem je Jan Vencl .

DSC GYM Česká Třebová

37.místo ve světovém žebříčku AJP TOUR, v Evropě 6.místo a v ČR 2.místo , na mezinárodních soutěžích (účast na 30-místech) mj.2x1.místo, 2x2.místo a 3x3.místo .

Daniel Suchánek - SKK Vysoké Mýto

patří mezi absolutní světovou špičku v kategorii C2 a C1, nositel Mistrovské výkonnostní třídy, na MS ve Francii v C2 v dlouhém sjezdu 2.místo a ve sprintu na divoké vodě 3.místo, v kategorii C1 v dlouhém sjezdu i ve sprintu 8.místo, na MČR 2x 1.místo, celkový vítěz seriálu Českého poháru v C2 v dlouhém sjezdu i ve sprintu, špičková umístění i na dalších akccích. V kategorii C2 vždy s partnerem Ondřejem Rolencem.

Monika Veitová Simonová - Cyklotrénink F.Trkal Lanškroun

na SP UCI v Rakousku 1.místo (časovka) a 3.místo (silniční závod), na SP UCI v Polsku 2.místo (časovka) a 3.místo (silniční závod) ,na SP UCI v Itálii 1.míst (časovka) - na SP Masters v Rakousku 2.místo (časovka) a 3.místo (silniční závod), 1.místo na MČR Masters v silničním závodě

Tomáš Křivda - K.O.B. Choceň

člen reprezentace ČR, 12. a 13.místo na MS v Dánsku ve sprintu a knock out sprintu, tam také 4.místo ve štafetách, 3.místo na World games v USA ve sprintu , 14.místo v celkovém hodnocení Světového poháru 2022 , na MČR 4x1.místo (sprint,middle,long a night) .

Petr Dvořáček - FALCON Kick box Vysoké Mýto

bronzová medaile z The World Games v USA, jediný medailista ze Světových her, Mistr ČR v K-1 202, trenérem je Martin Viktorin

Petra Fořtová - Sokol Kunvald

na MS v koloběhu v Estonsku –sprint 2.místo, 10 km 1.místo a v dlouhém závodě 1.místo, na MČR v Plzni – kritérium 2.místo, dlouhý závod 2.místo , v Rollo lize selkově 3.místo . Konstantinovy lázně – Pětihodinovka 116km 1.místo , v Brně na Masaryk run 2.místo, v Kunvaldu 1.místo , v Písku 3.místo v běhu a koloběžkové GP Bechnyě 1.místo

Adam Pánek - Falcon Kickbox Vysoké Mýto

bronzová medaile z MS Wako v disciplíně Kick Light, 1.místo na Czech open, Mistr ČR a 1.místo na evropském poháru v Chorvatsku .

hana Wiedermannová - Lokomotiva Česká Třebová

kuželky,

na MS (Estonsko) ve sprintu 2.místo, v kombinaci na stejném MS 4.místo , na MČR 8.místo v kategorii žen a ve stejné kategorii v kombinaci 3.místo, v rakouské lize 2.místo v družstvech za BBSV Wien