Polička
14.2.2023, 18:00, (Úterý), Tylovo divadlo

V této události můžete hlasovat až pro 5 nominovaných.

Přehled nominovaných

Petr Svatoš - Jiskra Litomyšl

  • SP Costa Brava Spanish Para Open 2022 – 3. místo jednotlivci (TT3),

  • 5. místo čtyřhry (MD8)

  • SP Egypt Para Open – 2. místo jednotlivci (TT3)

  • 3. místo čtyřhry (MD8)

  • SP Slovenia Open – 5. místo jednotlivci

  • SP Czech Open – 5. místo jednotlivci (TT3)

  • 5. místo čtyřhry (MD8)

  • 5. místo čtyřhry mix (MX7)

  • MČR Jednotlivců – 3. místo OPEN

  • MČR Družstev – 3. místo

  • SP Greek Para Open – 3. místo jednotlivci (TT3)

  • 3. místo čtyřhry (MD8)

  • 4. místo čtyřhry mix (MX7)

  • MS Granada 2022 – datum konání 6. – 12. 11. 2022, zatím přímá nominace ze světového žebříčku (jednotlivci, čtyřhry)

  • Nejlepší umístění na světovém žebříčku v kariéře: 14. místo (k 1.10.2022)

Tereza Dvořáková - SK8 Slalom Polička

  • Český pohár ve slalomu na skateboardu 2022

  • 1 x 1. místo na jednotlivých závodech – Marathon Holice

  • 2 x 2. místo na jednotlivých závodech - Plzeň, Senožaty

  • 2 x 3. místo na jednotlivých závodech - Plzeň, Polička

  • 1 x 5. místo na jednotlivých závodech - Polička

  • Světový pohár ve slalomu na skateboardu 2022

  • 1 x 4. místo na jednotlivých závodech - Ditch Slap v USA

  • 1 x 5. místo na jednotlivých závodech – Paris Word Cup ve Francii

  • 2. místo v Českém poháru ve slalomu na skateboardu.

  • Mistrovství ČR ve slalomu na skateboardu 2022 v Plzni - 3. místo.

Alexandr Šimák - Karate-do Litomyšl

  • 2. místo – Shotokan Cup kata dorostenci

  • 3. místo – Shotokan Cup kumite

Jakub Marek - 4SPORTS Team Svitavy

  • 1. místo MČR – Aquatlonu v kat. junioři

  • 2. místo v celkovém pořadí ČP v triatlonu

  • 7. místo – Evropský pohár juniorů v triatlonu

  • 1. místo – Krajské halové přebory PU kraje v běhu na 3000 m

  • 3. místo Středoškolský atletický pohár běh 3000m 

  • 10. místo Evropský pohár juniorů v triatlonu Lotyšsko

  • Je zařazen do výběru reprezentace U23 ČR

Martin Kohut - Karate Polička

  • 1. místo forma Quarta set, Adria Cup 1. 10. 2022, Veli Lošinj, Chorvatsko

  • 1. místo boje Muži zelení a modří, Adria Cup 1. 10. 2022, Veli Lošinj, Chorvatsko

  • 1. místo forma Quarta set, Easter Cup 23. 4. 2022, Berlín, Německo

  • 1. místo forma Quarta set, Přebor ČOS 18. 6. 2022, Vysoké Mýto

  • 2. místo forma Quinta set, Podzimní turnaj 23. 10. 2022, Zábřeh na Moravě

  • 2. místo forma Quarta set, Jarní turnaj 27. 3. 2022, Zábřeh na Moravě

  • 2. místo forma Quarta set, Czechia Cup EMESKAI 9. 7. 2022, Polička

  • 2. místo boje Muži absolutní Czechia Cup EMESKAI 9. 7. 2022, Polička

  • 2. místo forma Quinta set, Mezinárodní mistrovství České republiky EMESKAI 12. 11. 2022, Praha

Martin Kohut - Karate Polička

  • 1. místo forma Quarta set, Adria Cup 1. 10. 2022, Veli Lošinj, Chorvatsko

  • 1. místo boje Muži zelení a modří, Adria Cup 1. 10. 2022, Veli Lošinj, Chorvatsko

  • 1. místo forma Quarta set, Easter Cup 23. 4. 2022, Berlín, Německo

  • 1. místo forma Quarta set, Přebor ČOS 18. 6. 2022, Vysoké Mýto

  • 2. místo forma Quinta set, Podzimní turnaj 23. 10. 2022, Zábřeh na Moravě

  • 2. místo forma Quarta set, Jarní turnaj 27. 3. 2022, Zábřeh na Moravě

  • 2. místo forma Quarta set, Czechia Cup EMESKAI 9. 7. 2022, Polička

  • 2. místo boje Muži absolutní Czechia Cup EMESKAI 9. 7. 2022, Polička

  • 2. místo forma Quinta set, Mezinárodní mistrovství České republiky EMESKAI 12. 11. 2022, Praha

Natálie Zikmundová - Amorion Jevíčko

  • Vícemistryně ČR v sólo 1 hůlka

  • Vícemistryně ČR rytmické taneční sólo

  • Vícemistryně ČR x-strut

  • EP v twirlingu – 15. místo rytmické taneční sólo

  • MS NBTA v Holandsku Eidhoven – 20. místo rytmické taneční sólo, 20. místo x-trut

Eliška Červená - TJ Svitavy

  • 2. místo MČR hala pětiboj

  • 8. místo MČR hala 60 m

  • 3. místo MČR hala 60 m překážky

  • 2. místo MČR sedmiboj

  • Členka reprezentačního výběru ČR

Šárka Abrahamová - Slovan Mor.Třebová

  • 2. místo – MČR

  • 2 x 3. místo – MČR

  • 3. místo – ČP

  • 4. místo – MS juniorů v superobřím slalomu

  • 8. místo – celkové hodnocení SP žen

Barbora Laňková - Orion Racing Team

1. místo na MM ČR motokros ženy

Květa Ramešová - Karate-do Litomyšl

  • 1. místo - Mistrovství ČR Shotokan kata masters (40-50 let)

  • 1. místo – SKIF open Brno kata masters (40-50 let)

  • 2. místo – SKIF open Brno kata ženy (od 18 let)

  • 1. místo – SKIF open Brno kumite ženy masters (40-50 let)

  • 1. místo – O pohár starosty Ústí n. Orlicí (mezinár. turnaj) kata ženy

  • 1. místo – O pohár starosty Ústí n. Orlicí (40-50 let) kata ženy masters

Martin Doubek - Orion Racing Team Litomyšl

  • 4. místo – evropská série Euronascar 2

  • 8. místo – v prestižní kategorii Euronascar Pro

Pavol Repčák - Orion Racing Litomyšl

  • 3. místo – MM ČR MX1

  • 3. místo – hlavní skupina MX Open

Michal Tareš - BC Dynamo Svitavy

  • 2. místo – MČR v kategorii do 80 kg

Jan Ehrenberger - FK Slovan Šakalí hněv M.Třebová

  • Nejlepší brankář celostátní ligy sálového fotbalu

Pavel Pešek - SBR TRI Team Litomyšl

  • Ironman Gdynia 2022 – 11. místo a druhý ve své kategorii – kvalifikace na IRONMAN Hawaii 2022

  • WORLD CHAMPIONSHIP IRONMAN HAWAII 2022 – 992. místo z 5256 závodníků – 209. místo v kategorii M30 až M35

  • ČP v dlouhém triatlonu Pálava Race – 15. místo

  • Czechman triatlon MČR – 18. místo

  • Individuální závody – 4. x 1. místo, 3 x 2. místo

Zdeněk Král - SDH Trpín

  • 1. místo – MS v TFA jako tým

  • 2. místo – MS v TFA

  • 15. místo – ME ve firefit

  • 5 x 1. místo - ČP ČR

  • 6 x 1. místo v jednotlivých závodech

Jiří Kadidlo - CK Slovan M.Třebová

  • Mistr ČR v dlouhém triatlonu

  • Mistr ČR v maratonu

  • Vítězství v ČP v dlouhém triatlonu

  • 2. místo – MČR v duatlonu

  • 24 prvních, 8 druhých a 6 třetích míst na různých cyklistických, triatlonových a běžeckých závodech

Martina Švábová - SDH Trpín

  • TFA Podolí 2.místo

  • TFA Olešnice 2.místo

  • TFA Velká nad Veličkou 2.místo

  • TFA Trpín 1.místo

  • TFA Doubravice nad Svitavou 1.místo

  • TFA Velatice 2.místo

  • TFA Sebranice 1.místo

Martin Červenka - Orion Racing Team

  • 2. místo na MM ČR junior, tř. 85

Melánie Zvěřinová - PK Litomyšl

  • MČR – 1 x 2. místo 100 m kraul, 2 x 3. místo 100 m motýlek a 200 m kraul

  • Olympiáda dětí a mládeže – 2 x 3. místo 100 m a 200 m kraul

  • MČR – 3 x 3. místo 100 VZ, 100 m kraul, 50 VZ

Aneta Popelková - 4SPORTS TEAM

  • 3. místo – MČR v duatlonu v kag. ml. Žákyň

  • 8. místo – v celkovém pořadí ČP v triatlonu v kategorii ml. ž.

Vilém Voříšek - Jiskra Litomyšl

  • 2. místo – MČR žactva v kouli

  • 2. místo – Olympiáda dětí a mládeže

  • 1. místo – MČR žactva – hod diskem

  • 2. místo – MČR žactva – hod koulí

  • Reprezentant ČR

Veronika Kotyzová - Jiskra Litomyšl

  • Reprezentovala PK na Olympiádě dětí a mládeže, kde vybojovala stříbrnou medaili v dálce a bronzovou ve štafetě

  • Za PK závodila v mezinárodním utkání ve skoku dalekém, kde zvítězila

  • Získala titul krajského přeborníka

Thea Trnková - Slovan Moravská Třebová

  • Kralovala celkovému pořadí seriálu mezinárodních závodů FIS poháru žáků

  • Stala se dvojnásobnou mistryní ČR v obřím slalomu v superobřím slalomu

  • S převahou zvítězila v celkovém hodnocení ČP 2022

Dmytro Vasylenko - BC Dynamo Svitavy

  • 2. místo – MČR v boxu školní mládeže

Daniel Letý - TJ Svitavy

  • 60 prvních, 29 druhých a 11 třetích míst

  • Bronzový medailista z OH dětí a mládeže

  • Třikrát bronzový z MČR čtrnáctiletého žactva

  • Osminásobný přeborník PK a Královéhradeckého kraje

Charlotte Nela Crhová - PK Svitavy

  • 42 prvních, 13 druhých a 7 třetích míst

  • Desetinásobná vítězka PČR jedenáctiletého žactva (nejvyšší soutěž v této kategorii)

  • Držitelka nejlepších výkonů 11-tiletých na 50 m a 100 m motýlek, 50 m , 100 m a 200 m prsa, 100 m a 200 m polohový závod

  • Krajská rekordmanka 11-tiletého žactva v disciplíně 50 m prsa

  • Dvanáctinásobná přebornice PU HK kraje

Lucie Jílková - TJ Svitavy

  • Bronzová na 1500 m př. na MČR staršího žactva (kategorie U15), 7. místo na Olympiádě mládeže na 800 m U13.

  • V republikových tabulkách U15 1500 m př. na celkovém 5. místě (5:22.84), U13 1500 m 1. místo (5:05.65),

  • V historických tabulkách ČR na 1500 m př. na 20. místě (5:22.84)



Eliška Lipská - TJ Svitavy

  • Bronzová na MČR v hodu oštěpem 38.72,

  • dvojnásobná účastnice Olympiády mládeže v oštěpu (15. místo 31.01 m) a kouli 3 kg (13. místo 10.09 m)

Šimon Mlčoch - Slovan Mor.Třebová

  • 2. místo – Republikové finále Odznaku všestrannosti 2022

  • Je držitelem nejlepšího výkonu v 19. ročníku Atletického čtyřboje, vyhlašovaným hejtmanem PK v kategorii 3. tříd

  • Je ve výběru hokejistů PK ve své kategorii

Nikola Bártová - JK Bártová

  • 3. místo v žebříčku ČR všestrannost juniorů

  • 2. místo Oblastní mistrovství ve všestrannosti

  • 2. místo  Oblastní mistrovství ve skoku

  • 3. místo  Národní pohár ve skoku

  • byla zařazena do programu FEI solidarity, kde bylo vybráno 7 dětí z ČR

  • reprezentantka  ČR ve všestrannosti

  • Nikola absolvovala spoustu  úspěšných startů, včetně mezinárodních závodů  v zahraničí, kde plnila kvalifikaci na letošní  Mistrovství světa juniorů, které se bude konat v Itálii  Montelibretti

Samuel Šafář - Atletika Polička

  • 3. místo na Letní olympiádě dětí a mládeže 2022 v hodu oštěpem

  • 4. místo na MČR v atletice žactva 2022 v hodu oštěpem

  • 5. místo na MČR v devítiboji žactva 2022

  • 7. místo na MČR v atletice žactva 2022 v hodu diskem

  • 1. místo v Krajském přeboru jednotlivců žactva Pardubického kraje v hodu oštěpem

  • 2. místa v Krajském přeboru jednotlivců žactva Pardubického kraje v hodu diskem a skoku dalekém

  • Samuel v sezoně 2022 naplno rozvinul svůj potenciál a začal sbírat úspěchy i na republikových akcích. Jeho zodpovědný přístup v trénincích ho dovedl až k bronzové medaili na Letní olympiádě dětí a mládeže 2022 v hodu oštěpem. Velkým úspěchem bylo i 5. místo na MČR v devítiboji žactva, kde Samuel ukázal svou velkou všestrannost

Nela Kodytková - JK Hřebčín Suchá

  • Mistrovství České republiky - skoky družstva 1. místo

  • Finále Českého skokového poháru - skoky - 1. místo

  • Finále Národního poháru - skoky - 4. místo

Matyáš Vinkler - Kamenná Horka

  • první místo v MČR cross country junior 65 ccm

  • druhé místo v Nova motocross cupu elev 65 ccm

  • deváté místo v Jiromoto Vysočina cupu junior 85 ccm

  • jedenácté místo v Offroad maratonu v kategorii starší junior

  • dvanácté místo MMČR Classic Adrenalin oil endurosprint junior 65 ccm

  • dvanácté místo v Offroad maratonu v kategorii mladší junior

  • třinácté místo v Krajském přeboru Pardubického kraje motokros v kategorii 65 ccm

Jan Marek - TJ Svitavy

  • 1. místo – krajská soutěž ve sportovní gymnastice

  • 2. místo – republikové finále ve sportovní gymnastice – starší žáci

  • Člen družstva TEAMGYM MIX

  • 1. místo – pohárová soutěž A hop

  • 2. místo – republikové finále v soutěži v TEAMGYM

  • 2. místo – pohár města Třebíče

Charlene Crhová - TJ Svitavy

  • Juniorská reprezentantka ČR

  • Mistrně ČR čtrnáctiletého žactva na 200 m volný způsob, druhá v disciplínách 50 m, 100 m, 400 m volný způsob a 200 m prsa, třetí na 100 m prsa.

  • Držitelka dvou stříbrných a dvou bronzových medailí z Olympijských her dětí a mládeže.

  • Krajská rekordmanka čtrnáctiletého žactva na 100 m volný způsob

ADFORS Basket Litomyšl U19

  • v sezoně 2021/2022 účastník Středoevropské ligy kadetů U17

  • v sezoně 2021/2022 postup do finálové skupiny ligy kadetů U17

  • v sezoně 2021/2022 vítěz Nadregionální ligy juniorů U19 sk. C

  • v sezoně 2022/2023 vítěz kvalifikace o ligu juniorů a účast v lize juniorů U19

Spartak Polička - volejbal kadetky

  • Děvčata nastupoval v 1. lize kadetek, kde sehrála 28 ligových zápasů, z nichž 22 zápasů vyhrála

  • Příslušnost k 1. lize kadetek byla zachována

TJ Svitavy - volejbal kadetky

  • Kadetky úspěšně reprezentují svitavský region v 1. lize

TJ Svitavy - volejbal ženy

  • Reprezentují svitavský region ve 2. lize

FK Slovan Šakalí hněv M.Třebová

  • 2. místo – celostátní liga sálového fotbalu

BC Dynamo Svitavy

box

  • 2. místo – Národní liga jihomoravské oblasti v kategorii mužů

Jiskra Litomyšl - atletika muži

  • Účastník 2. ligy skupiny C, kterou vyhrálo

  • Po třech letech jsou atleti nejlepším oddílem této soutěže

ADFORS Basket Litomyšl U11

  • v květnu 2022 účastník Mistrovství ČR minižactvo U11 mix, kde tým skončil na 4. místě

ADFORS Basket Litomyšl U14

  • v sezoně 2021/2022 obsadili celkové 2. místo ve Východočeském přeboru minižáciU13

  • v sezoně 2022/2023 účastník ligy mladších žáků U14 a Středoevropské ligy mladších žáků U1

Jiskra Litomyšl - atletika žáci

  • 3. místo v krajském přeboru

  • 5 členů družstva se kvalifikovalo na individuální MČR žactva

Jiskra Litomyšl - atletika žačky

  • 4. místo v krajském přeboru

  • Za družstvo startovalo také několik mladších žákyň

TJ Svitavy - atletika

štafeta 4 x 300 m

  • 4. místo - MČR

  • Krajský rekord ve štafetě 4 x 300 m

Jáchym Kovář -

  • Jáchym je odchovanec atletického oddílu Jiskry Litomyšl. Patří mezi naše přední běžce. Mistr světa v horských bězích v Thajsku

  • 1. místo – MČR v přespolním běhu

Zuzana Šafářová - Rouvy Specialized

dříve Medesa Polička

  • 47. místo – XCO na MS

  • 3. místo – Eliminátor na ME

  • 24. místo – XCO

  • 5. místo - MČR

Natálie Jandíková - SCPAP Pardubice

  • Natálie začínala s plaváním v plaveckém oddílu v Litomyšli a vzhledem ke svým vynikajícím výsledkům nyní reprezentuje SC PAP Pardubice

  • Juniorská reprezentantka ČR, splněné limity na MSJ a MEJ 2022

  • MS juniorů – 7. místo 200 m P, 9. místo 100 m P, 9. místo 50 m P

  • MEJ – 4. místo 100 m Pjako 6. žena české historie zaplavala 100 m P pod 1:10 min. věkem stále ještě juniorka

Pavel Baar - Jiskra Litomyšl

  • Jedná se o trenéra mužů atletického oddílu Jiskra Litomyšl a ještě aktivního závodníka, z družstvem mužů dosahuje dlouhodobě vynikajících výsledků jak z hlediska trénování, tak sportování

Bedřich Frýza - PK Svitavy

  • medailová bilance za rok 2022:166 zlatých,109 stříbrných a 55 bronzových

  • Vychoval dvě juniorské reprezentantky ČR.

  • Čtyři plavci reprezentovali Pardubický kraj na Olympijských hrách dětí a mládeže se ziskem šesti medailí

  • Jeho svěřenci získali medaile na Juniorském mistrovství ČR, Žákovských mistrovstvích ČR i Pohárech ČR nejmladšího žactva

Karel Kundera - Sokol Osík

  • Sám aktivně hrál badminton od roku 1987

  • V roce 1995 založil v Osíku badmintonový oddíl

  • Mezi největší trenérské úspěchy patří trénování Martina Siegla, který reprezentoval ČR

  • Jeho přístup k dětem je skvělý, svým nadšením pro hru, svými radami a učením techniky hrou u dětí probouzí vášeň k badmintonu

  • Svým svěřencům dokáže v průběhu zápasu nejen poradit, ale hlavně povzbudit, když se zrovna nedaří a nastartovat je k obratu

Daniel Mačát - Slovan Moravská Třebová

  • S českým reprezentačním výběrem se mu podařilo obhájit vítězství v celkovém hodnocení SP národů a podruhé v řadě vybojoval křišťálový globus

  • Jeho svěřenci získali pro TJ Slovan M. Třebová dva mistrovské tituly a dalších sedm medailových umístění na MČR 2022

Iva Kodešová - TK Slovan M.Třebová

  • jedná se o dlouholetou trenérku TK Slovan M. Třebová, kde se věnuje mládeži a se svými svěřenci dosahuje velmi dobrých výsledků

  • i přes svou trenérskou činnosti i nadále úspěšně působí jako hráčka tenisu ve své věkové kategorii

  • místopředseda výkonného výboru Senior Tenisu ČTS

  • organizátor seniorských turnajů českého národního okruhu

  • rozhodčí na českých turnajích, pomocný rozhodčí na mezinárodních turnajích

  • v posledních pěti letech se Iva jako trenérka podílí na přípravě transplantovaných sportovců-tenistů na jejich Evropské a Světové hry

Petr Kovář - Orion Racing Litomyšl

  • je dlouholetým úspěšným trenérem motokrosu, kde vychovává řadu mladých motokrosových jezdců.

  • Úspěchy dosahuje v rámci ČR i mimo ČR

  • Jeho svěřenec Petr Bartoš patří ke špičce motokrosových jezdců v ČR, kde dosahoval velmi dobrých výsledků jak v kategorii jezdců a nyní v kategorii veteránů

Ivo Strnad - Jiskra Litomyšl

  • 1. místo na MS v Tampere ve skoku o tyči

  • 3. místo na MS v Tampera na 80 m překážek

  • 1. místo na ME v Brage ve skoku o tyči

  • 2. místo na ME v Brage na 60m překážek

  • Mistr ČR v desetiboji

  • 3x překonal rekordy ČR tyč, překážky

Roman Sedláček - SBR TRI TEAM Litomyšl

  • 1. místo – v ČP vdlouhém triatlonu

  • 1. místo – Pálavarace

  • 1. místo –triatlon Most

  • 2. místo – Moraviaman

  • 3. místo - Czechman

Petr Bartoš - Orion Racing Team

  • 1. místo MM ČR třída veterán

  • Vyhrál všech 14 jízd v sedmi vypsaných závodech

Anna Brokešová - SK ABB Vidlatá Seč

  • 3 x 3. místo – ME v Berlíně, v kategorii dvojice, jednotlivci Al Event, senioři

  • Je součástí české reprezentace seniorů

Pavlína Dvořáková - TJ Svitavy

juniorská reprezentantka ČR

  • 3. místo -  LODM 2022

· letní mistrovství v ČR na 5 km r. 2008 2. místo

· zimní mistrovství ČR 14-ti letého žactva:

o 1. místo 100m motýl

o 1. místo 400m polohový závod

o 1. místo 4x 50m polohová štafeta

o 2. místo 200m znak

o 2. místo 200m polohový závod - krajský rekord

o 2. místo 4x50m volný způsob

o 3. místo 100m znak

o 3. místo 100m polohový závod

· V4 Olympic Hopes Meet - 2x 7. místo (50m znak, 100m motýl) - mezinárodní plavecké multiutkání olympijských nadějí

· CECJM 2022 mezinárodní plavecké závody - 12. místo 400m polohový závod

· Od září přestup do SCPAP - trenér Tomáš Neterda

Tadeáš Dorazil - Slovan M.Třebová, tenis

  • 34 celostátních turnajů jednotlivců v kategorii mladšího žactva
  • vypomáhal jak v družstvu staršího žactva, tak v dorostu
  • dokonce bodoval i kategorii dospělých
  • Ve Východočeském žebříčku ročníku 2011 je absolutní jedničkou, v celostátním mu zatím patří 7. pozice (ročník 2011)