Plzeň - krajské kolo
3.4.2023, 19:00, (Pondělí), Měšťanská beseda

V této události můžete hlasovat až pro 5 nominovaných.

Přehled nominovaných

Jan Dobrý - 1.LK Plzeň

Honza Dobrý se věnuje lukostřelbě 5 let, z toho tři roky závodním způsobem. Svou pílí a sportovním nadšením rychle dohnal tréninkový deficit z žákovských let a brzy své lukostřelecké vrstevníky výkonnostně předehnal. Aktuálně Honza patří mezi nejlepší lukostřelce ve své kategorii na světě. Na domácí půdě je držitelem českých rekordů ve všech disciplínách a v letošním roce je ve všech disciplínách seniorským mistrem republiky. Korunu k letošním úspěchům nasadilo vítězství v anketě „Lukostřelec roku“, kdy poprvé vyhrál lukostřelec z divize holého luku a zároveň Honza vystřídal na trůnu několik let vládnoucí olympioničku Marii Horáčkovou

Hlasování ukončeno.
Děkujeme Vám za účast!

1.LK Plzeň - juniorky U18

Družstvo žen 1. LK Plzeň 1935 se letos stalo nejmladšími seniorskými mistryněmi ČR v historii. Ve své kategorii do 18 let se jedná o dosud neporažené družstvo, které v roce 2022 získalo i seniorský titul.

V rámci své kategorie vytvořily v halové lukostřelbě nový český rekord, který je vyšší než český rekord v seniorské kategorii.

Hlasování ukončeno.
Děkujeme Vám za účast!

AK Škoda Plzeň

Atletický extraligový tým žen obhájil extraligový titul z roku 2021 a i v roce 2022 ovládl extraligovou soutěž. Za sebou nechal plně profesionální týmy USK Praha nebo Dukly Praha. Plzeňský tým je složen zejména z odchovankyň klubu, které tvoří více jak polovinu týmů. Tím je plzeňský tým unikátní v rámci celé soutěže, že dokáže zapojovat své odchovance do elitního týmu a sním poté vyhrát i celou extraligovou soutěž. 

Hlasování ukončeno.
Děkujeme Vám za účast!

Michal Haidelmeier - AK Škoda Plzeň

Michal patří mezi nejtalentovanější juniorské čtvrtkaře v zemi. V loňské sezóně na Zlaté tretře v Ostravě dokázal v 18 letech běžet rychleji 400m, než kdysi Pavel Maslák. Byl členem reprezentační štafety na 4x400m na mistrovství světa v Cali kde překonalo juniorské kvarteto český rekord a obsadilo 7. místo. Na základě jeho talentu, výsledků, přístupu a somatotypu se stal od roku 2023 tréninkovým partnerem Pavla Masláka a doufáme, že to bude právě Michal, který jednou napodobí trojnásobného mistra světa na 400m v hale Pavla Masláka.    

Hlasování ukončeno.
Děkujeme Vám za účast!

Tereza Hrochová - AK Škoda Plzeň

Na jaře startovala na Evropském poháru na 10 000 m, V červenci Mistrovství světa v USA – Oregon – Eugene, což byl vrchol sezóny a zároveň nejhezčí atletická akce, kterou jsem zažila. V srpnu necelý měsíc po Eugene jsem běžela v Mnichově další maraton. V listopadu jsem se zúčastnila nejdrsnějšího atletického klání – MS v horských bězích, kde se člověk pohybuje v převýšení 100m/ 1km.

Na MČR se mi podařilo získat 3 tituly mistryně ČR

Hlasování ukončeno.
Děkujeme Vám za účast!

AK Škoda Plzeň - junioři

Po loňském ocenění nejlepší juniorský tým v ČR a následné úspěšné kvalifikaci do poháru mistrů Evropských zemí se juniorskému týmu AK ŠKODA Plzeň, který tvoří jak tým hochů tak dívek podařil další husarský kousek. Ve finálovém klání 12 ti nejlepších týmů Evropy získal senzační bronz a stal se třetím nejlepším juniorský týmem v Evropě. V České atletické historii se toto zatím žádnému českému týmu nepodařilo

Hlasování ukončeno.
Děkujeme Vám za účast!

Jaromír Morávek - AK Škoda Plzeň

Jaromír Morávek je atletem atletického klubu AK Škoda Plzeň. Je mladým nadějným atletem, reprezentujícím Českou republiku na mnoha juniorských mistrovstvích světa a Evropy. Pravidelně získává na mistrovstvích České republiky medailová umístění a již v juniorské kategorii obdržel 2 bronzové medaile v chůzi na 35 km

Hlasování ukončeno.
Děkujeme Vám za účast!

Tereza Petržílková - AK Škoda Plzeň

Reprezentantka v běhu na 400 metrů a 4x400 metrů. Semifinalistka mistroství Evropy, účastnice mistrovství světa, Evropských her nebo mistrovství Evropy družstev. Odchovankyně plzeňského atletického klubu Škoda Plzeň a několikanásobná medailistka v nejdelším sprintu na 400 metrů. 

Hlasování ukončeno.
Děkujeme Vám za účast!

Jan Štefela - AK Škoda Plzeň

Nadaný a cílevědomý sportovec, který si jde pro svůj sen. Jen tak ho nic nerozhodí a s každou novou překážkou se s úsměvem popere

Hlasování ukončeno.
Děkujeme Vám za účast!

Richard Řezáč - DHC Plzeň

Trenér Řezáč převzal tým žen DHC Plzeň na jaře 2019. Ženy DHC Plzeň nejprve spadly z nejvyšší soutěže, aby tam opět hned po jedné sezóně postoupily zpět. Po sedmém místě v soutěži v sezóně 2020/21 přišel neskutečný finiš v závěru jarní části sezóny 2021/22 a svěřenkyně trenéra Řezáče nejprve na poslední možnou chvíli postoupily do play-off, aby vzápětí udělaly ještě větší překvapení, a to postupem do finále této soutěže. V ní už nestačily na dlouhodobé vládkyně této soutěže DHK Baník Most. I tak je výsledek historicky nejlepším umístěním plzeňských házenkářek!

Hlasování ukončeno.
Děkujeme Vám za účast!

DHC Plzeň - ženy

Po několika neúspěšných sezónách, kdy ženy doslova bojovaly o udržení ligy, by asi nikoho nenapadlo, že se tento tým stane vicemistrem České republiky. Na začátku sezóny spousta lidí s nadsázkou vtipkovala o účasti v národním play-off. Důkazem toho je i sázka plzeňské házenkářské ikony Radka Motlíka, který kvůli ní přišel o vlasy. Tento sen se však stal skutečností a už to byl pro plzeňské házenkářky neskutečný úspěch. Co teprve když se v semifinále play-off hráčky DHC Plzeň postavily proti svému západočeskému rivalovi hráčkám z Házené Kynžvart. Takto zaplnit halu 31. základní školy se snad nikomu ještě nepodařilo, a že bylo na co koukat. Díky domácí výhře 27:23 ženy i přes prohru v Kynžvartu 24:21 nakonec dokázaly postoupit až do finále play-off MOL ligy. Historii klubu tak přepsaly a možná předčily očekávání většiny. Malý házenkářský zázrak už se ale nekonal. Ve finále Plzeňačky narazily na ostřílený Most, který předvedl své kvality. Finále bylo po domácí prohře 16:27 prakticky rozhodnuto už po prvním utkání. Hlavu v Plzni ale nikdo nevěšel, ba naopak, na tento úspěch se bude ještě dlouho vzpomínat

Hlasování ukončeno.
Děkujeme Vám za účast!

družstvo střelců ČR - rychlopalná pistole

Družstvo ČR, složené z členů dvou střeleckých klubů města Plzně, reprezentovalo úspěšně ČR na mezinárodní scéně. Družstvo získalo 3.místo na Mistrovství Evropy a 4.místo na Mistrovství Světa ve střelbě z rychlopalné pistole ve složení Martin Podhráský – člen profesionálního oddílu Centra sportu Olymp a Matěj Rampula, Tomáš Těhan - členové profesionálního týmu Armádního sportovního oddílu Dukla Plzeň. Tomáš nyní v hodnosti nadrotmistr.

Hlasování ukončeno.
Děkujeme Vám za účast!

družstvo ČR - sportovní pistole

Tříčlenné družstvo juniorek ČR, složené ze dvou členek SSK Dukla Plzeň – Klára Ticháčková, Kateřina Středová, překvapilo na Mistrovství Evropy. Střelkyně vyhrály soutěž družstev a staly se Mistryněmi Evropy ve střelbě ze sportovní pistole. Klára Ticháčková a Kateřina Středová jsou členové sportovního družstva juniorů Armádního sportovního oddílu Dukla Plzeň. Třetí členka úspěšného družstva, Anna Miřejovská, je členkou klubu mimo Plzeňský kraj.

Hlasování ukončeno.
Děkujeme Vám za účast!

družstvo střelců ČR - vz.puška

Družstvo ČR, složené z členů dvou střeleckých klubů města Plzně, reprezentovalo úspěšně ČR na halovém Mistrovství Evropy. Družstvo získalo titul Mistrů Evropy ve střelbě ze vzduchové pušky ve složení Jiří Přívratský – člen profesionálního oddílu Centra sportu Olymp a Aleš Entrichel, František Smetana - členové profesionálního týmu Armádního sportovního oddílu Dukla Plzeň. Aleš nyní v hodnosti nadrotmistr

Hlasování ukončeno.
Děkujeme Vám za účast!

Matěj Rampula - sp.střelba

Matěj se stal s třemi medailovými umístěními nejúspěšnějším střelcem ČR na Mistrovství Evropy. Individuálně obsadil ve střelbě ze standardní pistole 3.místo, které poté doplnil 2.místem ve smíšeném páru ČR a 3.místem v družstvu ČR ve střelbě z rychlopalné pistole. Na Mistrovství Světa pak obsadil 7.místo ve střelbě z rychlopalné pistole a zůstal jen pověstný kousek od zisku kvótního místa pro OH 2024 v Paříži.

Hlasování ukončeno.
Děkujeme Vám za účast!

Adéla Zrůstová, Vojtěch Záborec - puškové disciplíny

Smíšený pár Adéla Zrůstová a Vojtěch Záborec se na Mistrovství Evropy prostřílel ke stříbrné medaili ve střelbě z malorážné pušky. Každý z nich bojoval individuálně o účast ve finálových soutěžích, které jim však o kousek unikly. Na Mistrovství Světa se jako pár opět prostříleli k druhému místu a obdobně jako na ME jim oběma individuálně chyběl kousek k finálové účasti střelby z malorážné pušky.
Oba jsou je nyní členy profisionálního týmu Armádního sportovního oddílu Dukla Plzeň.Smíšený pár Adéla Zrůstová a Vojtěch Záborec se na Mistrovství Evropy prostřílel ke stříbrné medaili ve střelbě z malorážné pušky. Každý z nich bojoval individuálně o účast ve finálových soutěžích, které jim však o kousek unikly. Na Mistrovství Světa se jako pár opět prostříleli k druhému místu a obdobně jako na ME jim oběma individuálně chyběl kousek k finálové účasti střelby z malorážné pušky.
Oba jsou je nyní členy profesionálního týmu Armádního sportovního oddílu Dukla Plzeň.

Hlasování ukončeno.
Děkujeme Vám za účast!

Petr Nymburský - puškové disciplíny

Petr v roce 2022 opět zazářil ve střelbě z malorážné pušky, když po skvělém závěru finálové soutěže vystřílel titul Mistra Evropy v Polsku, čímž získal kvótní místo na OH 2024 v Paříži. Taktéž se stal členem vítězného družstva ČR v téže disciplíně. Na závěr sezóny pak zvítězil na finále světového poháru a byl vyhlášen nejlepším střelcem světa roku 2022.
Petr je nyní členem profisionálního týmu Armádního sportovního oddílu Dukla Plzeň s hodností nadporučík.Petr v roce 2022 opět zazářil ve střelbě z malorážné pušky, když po skvělém závěru finálové soutěže vystřílel titul Mistra Evropy v Polsku, čímž získal kvótní místo na OH 2024 v Paříži. Taktéž se stal členem vítězného družstva ČR v téže disciplíně. Na závěr sezóny pak zvítězil na finále světového poháru a byl vyhlášen nejlepším střelcem světa roku 2022.
Petr je nyní členem profisionálního týmu Armádního sportovního oddílu Dukla Plzeň s hodností nadporučík.Petr v roce 2022 opět zazářil ve střelbě z malorážné pušky, když po skvělém závěru finálové soutěže vystřílel titul Mistra Evropy v Polsku, čímž získal kvótní místo na OH 2024 v Paříži. Taktéž se stal členem vítězného družstva ČR v téže disciplíně. Na závěr sezóny pak zvítězil na finále světového poháru a byl vyhlášen nejlepším střelcem světa roku 2022.
Petr je nyní členem profisionálního týmu Armádního sportovního oddílu Dukla Plzeň s hodností nadporučík.

Hlasování ukončeno.
Děkujeme Vám za účast!

Matthew Emmons - Dukla Plzeň

Matt je trenérem skupiny vrcholových sportovních střelců Armádního sportovního oddílu Dukla Plzeň. Po několik let se věnuje přípravě dnes velmi úspěšných světově konkurenceschopných střelců, olympioniků z roku 2021 a medailistů z roku 2022. V jeho týmu jsou Petr Nymburský, František Smetana, Aleš Entrichel, David Hrčkulák.

Hlasování ukončeno.
Děkujeme Vám za účast!

Veronika Blažíčková - puškové disciplíny

Verča je věkem ještě juniorka, přesto byla pro svou výraznou výkonnost zařazena v roce 2022 do reprezentačního družstva žen na všech mezinárodních soutěžích. Tento skvělý trenérský tah pak proměnila na ME v Krakově ve stříbrnou medaili ve střelbě z malorážné pušky 3x20 ran. Toto umístění znamenalo pro ČR zisk kvótního místa na OH 2024 v Paříži. Taktéž byla součástí stříbrného družstva ČR v téže disciplíně. 
Na Mistrovství světa pak společně s Petrem Nymburským obsadila 6. a 7. místo jako smíšený pár ve střelbě z malorážné pušky.

Hlasování ukončeno.
Děkujeme Vám za účast!

FC Viktoria Plzeň - A tým

Mistr ČR, účastník základní skupiny LM

Hlasování ukončeno.
Děkujeme Vám za účast!

Pavel Gaszczyk - Viktoria Plzeň

Ačkoliv velmi mladý, již nyní velmi výrazně přerostl svou věkovou kategorii, reprezentuje ČR v týmu U19, nastupuje již za ''A'' tým FCVP a dokonce byl nominován k zápasu LM s Barcelonou. V rámci juniorské LM patří k oporám týmu. Patří mezi největší dorostenecké talenty ČR.

Hlasování ukončeno.
Děkujeme Vám za účast!

Michal Bílek - Viktoria Plzeň

Trenér, jenž vrátil klub na mistrovský trůn a poslal jej do LM

Hlasování ukončeno.
Děkujeme Vám za účast!

Jindřich Staněk- Viktoria Plzeň

Důležitý a nepostradatelný hráč týmu v mistrovské sezóně a v cestě do LM

Hlasování ukončeno.
Děkujeme Vám za účast!

FC Viktoria Plzeň - U16

Úspěšný mládežnický výběr FCVP, který získal mistrovský titul a uspěl v preztižním memoriálu Vl. Marečka

Hlasování ukončeno.
Děkujeme Vám za účast!

Jakub Janda - RGA Greensgate Golf club Plzeň

Důvodem nominace je dlouhodobá vysoká výkonnost a slibný potenciál do budoucna. Jakub se řadí mezi největší naděje evropského golfu.

Hlasování ukončeno.
Děkujeme Vám za účast!

Kristýna Lebová - RGA Greensgate Golf club Plzeň

Důvodem nominace je dlouhodobá vysoká výkonnost a slibný potenciál do budoucna. Kristina se řadí mezi největší naděje evropského golfu.

Hlasování ukončeno.
Děkujeme Vám za účast!

Veronika Kubecová - Sport studio J&A

Reprezentovala ČR na několika mezinárodních závodech. Nejlépe se jí dařilo v Německu, kde získala stříbrnou medaili.
Je členkou nejlepšího českého juniorského tria, které se v červnu 2022 zúčastnilo mistrovství světa a také členkou nejúspěšnějšího českého dance teamu, který v bulharském Plovdivu ovládl kategorii juniorů.

Hlasování ukončeno.
Děkujeme Vám za účast!

Sport studio J&A - jun.trio

Juniorské trio ve složení Veronika Kubecová, Natálie Tesařová a Barbora Linhartová bylo zařazeno do státní reprezentace ČR.
V roce 2022 získalo titul Mistryň ČR a medailová umístění na několika mezinárodních závodech – v Německu, na Slovensku, v Praze. Velkého úspěchu dosáhlo na jednom z největších mezinárodních závodů v bulharském Plovdivu, kde obsadilo 5. místo. 

Hlasování ukončeno.
Děkujeme Vám za účast!

HC Škoda Plzeň - dorost

Tým dorostu HC ŠKODA PLZEŇ získal mistrovský titul v Extralize dorostu v sezóně 2021/2022.

Zároveň je jednou z kategorií Akademie Českého hokeje, která se zasloužila o ocenění klubu – Nejlepší Akademie Českého hokeje v sezóně 2021-2022. Ocenění Nejlepší Akademie Českého hokeje získal klub HC ŠKODA PLZEŇ podruhé za sebou. 

Hlasování ukončeno.
Děkujeme Vám za účast!

Petr Kořínek - HC Škoda Plzeň

Petr Kořínek je dlouholetý trenér mládežnických kategorií HC ŠKODA PLZEŇ, bývalý vynikající hráč ledního hokeje plzeňské Škodovky.

V sezóně 201/2022 zastával funkci hlavního trenéra dorostu HC ŠKODA PLZEŇ. Od poloviny září 2022 hlavní trenér A týmu HC ŠKODA PLZEŇ.

S týmem dorostu HC ŠKODA PLZEŇ získal titul Mistra ČR v Extralize dorostu pro sezónu 2021/2022

Hlasování ukončeno.
Děkujeme Vám za účast!

Petr Vojan - HC Škoda Plzeň

Petr Vojan je dlouholetý trenér mládežnických kategorií HC ŠKODA PLZEŇ.

V roce 2021 zastával funkci šéftrenéra Regionální plzeňské hokejové akademie a hlavního trenéra juniorů HC ŠKODA PLZEŇ.

S týmem juniorů HC ŠKODA PLZEŇ získal titul Mistra ČR v DHL Extralize juniorů pro sezónu 2021/2022

Hlasování ukončeno.
Děkujeme Vám za účast!

Lucie Brázdová, Jiří Přívratský - Olymp Plzeň

Sportovní střelci Lucie Brázdová a Jirka Přívratský spolu v průběhu roku vytvořili sportovní dvojici pro soutěže smíšených dvojic - tzv. MIX Team. Na světových pohárech v Brazílii a Koreji spolu získali krásná medailová umístění.

Hlasování ukončeno.
Děkujeme Vám za účast!

Lucie Brázdová - Olymp Plzeň

Lucie v loňském roce prožila pěknou sezónu plnou solidních výkonů jak ve vzduchové pušce tak ve sportovní malorážce.

Hlasování ukončeno.
Děkujeme Vám za účast!

Olymp Plzeň - puškové disciplíny

Sportovní družstvo ve složení Lucie Brázdová, Aneta Brabcová a Veronika Blažíčková se na ME v polské Wroclawi umístilo na krásném druhém místě v disciplíně sportovní malorážka 3 x 20 ran. Jedná se o třípolohový závod, tzv. královskou disciplínu střelby. Veronika Blažíčková, věkem patří do kategorie juniorek, výborně doplnila družstvo žen a společně děvčata vybojovala stříbrnou medaili.

Hlasování ukončeno.
Děkujeme Vám za účast!

Jiří Přívratský - Olymp Plzeň

Sportovní střelec Jirka Přívratský během sportovní sezóny 2022 prokázal mimořádně stabilní výkonnost a univerzálnost. Kombinoval skvělé výsledky v obou disciplínách – halová vzduchová puška a venkovní sportovní malorážka. Od prvního světového poháru v Egyptě vozil medailová nebo finálová umístění po celý rok z každého mezinárodního závodu až se kruh uzavřel na MS v egyptské Káhiře, kde získal účastnické místo na OH 2024 v Paříži

Hlasování ukončeno.
Děkujeme Vám za účast!

Kristýna Horská - Slávia VŠ Plzeň

Kíťa je držitelkou českého rekordu na 200m prsa. Je dlouhodobě českou stálicí ve vrcholovém plavání. V roce 2021 se zúčastnila svých prvních olympijských her v Tokiu, kde se úspěšně probojovala do semifinále mezi 16 nejlepších plavců světa.

Hlasování ukončeno.
Děkujeme Vám za účast!

Ondřej Gemov - Slávia VŠ Plzeň

„Gejda“ patří mezi nastupující generaci plavců. Za poslední rok udělal kus práce a velký výkonnostní skok. V roce 2021 se nominoval na všechny velké plavecké akce a v roce 2022 na ME v dlouhém bazénu a MS v krátkém bazénu. Je držitelem českého rekordu na 200 metrů motýlek na krátkém bazénu

Hlasování ukončeno.
Děkujeme Vám za účast!

Michal Seidler - Interobal Plzeň

Michal Seidler hráč SK Interobal Plzeň se stal po osmé Futsalistou roku v České republice v kategorii muži.
Stal se nejlepším střelcem Play off v roce 2022
Stal se nejproduktivnějším hráčem v kanadském bodování Play off v roce 2022
Získal se svým klubem 2. místo ve Futsal lize.Michal Seidler hráč SK Interobal Plzeň se stal po osmé Futsalistou roku v České republice v kategorii muži.
Stal se nejlepším střelcem Play off v roce 2022
Stal se nejproduktivnějším hráčem v kanadském bodování Play off v roce 2022
Získal se svým klubem 2. místo ve Futsal lize.

Hlasování ukončeno.
Děkujeme Vám za účast!

Sk Interobal Plzeň

Klub SK Interobal Plzeň získal v kategorií mužů 2.místo ve Futsal lize.
Po náročné otáčení semifinálové série ze stavu 0:2 na 3:2 s týmem Svarog Teplice, byli bohužel nad naše síly otočit finálové utkání proti vítězi FK ChrudimKlub SK Interobal Plzeň získal v kategorií mužů 2.místo ve Futsal lize.

Hlasování ukončeno.
Děkujeme Vám za účast!

Marek Kopecký - Interobal Plzeň

Jako hlavní trenér A týmu SK Interobal Plzeň dovedl svůj tým k druhému místu v české nejvyšší futsalové soutěži.
Stal se nejlepším trenérem v České republice
Dále dovedl svůj tým k historicky první účasti ve Futsalové Lize Mistrů, kde Interobal Plzeň skončil na 5. místěJako hlavní trenér A týmu SK Interobal Plzeň dovedl svůj tým k druhému místu v české nejvyšší futsalové soutěži.
Stal se nejlepším trenérem v České republice

Hlasování ukončeno.
Děkujeme Vám za účast!

SKH Meteor Plzeň

Pravidelně hrajeme florbalovou ligu již od roku 2003
Tento rok oslavíme 20 výročí od založení klubu.
Již tradičně jsme se dostali do play off naší ligy.
Snažíme se ke sportu dostat co nejvíce lidi s nějakým handicapem.Pravidelně hrajeme florbalovou ligu již od roku 2003
Tento rok oslavíme 20 výročí od založení klubu.
Již tradičně jsme se dostali do play off naší ligy.
Snažíme se ke sportu dostat co nejvíce lidi s nějakým handicapem.

Hlasování ukončeno.
Děkujeme Vám za účast!

Jiří Valeš - SKH Meteor Plzeň

Jirka patří mezi naše největší opory našeho klubového týmu. Je reprezentant české florbalové reprezentace ve florbale vozíčkářů.
Minulý rok se účastnil mezinárodního turnaje ve Švýcarsku (Swiss Wheely open) kde se česká reprezentace umístila na krásném 2 místě. Když ve finále nestačili na tým Švédska a prohráli 2:1. 

Hlasování ukončeno.
Děkujeme Vám za účast!

Jiří Hynek - Talent Plzeň

Jako součást rovnocenné trenérské dvojice (s Petrem Štochlem) házenkářů Talent týmu Plzeňského kraje se v roce 2022 stali vítězi Českého poháru a vicemistrem České republiky. Na mezinárodní scéně dosáhli na čtvrtfinále Evropského poháru EHF a zařadil se tak mezi osm nejlepších celků soutěže. Svými výsledky tým potvrdil pozici nejúspěšnějšího házenkářského klubu v České republice posledních let

Hlasování ukončeno.
Děkujeme Vám za účast!

Petr Štochl - Talent Plzeň

Jako součást rovnocenné trenérské dvojice (s Jiřím Hynkem) házenkářů Talent týmu Plzeňského kraje se v roce 2022 stali vítězi Českého poháru a vicemistrem České republiky. Na mezinárodní scéně dosáhli na čtvrtfinále Evropského poháru EHF a zařadil se tak mezi osm nejlepších celků soutěže. Svými výsledky tým potvrdil pozici nejúspěšnějšího házenkářského klubu v České republice posledních let

Hlasování ukončeno.
Děkujeme Vám za účast!

Karel Šmíd - Talent Plzeň

Jako nedílná součást celku házenkářů Talent týmu Plzeňského kraje se v roce 2022 stal vítězem Českého poháru a vicemistrem České republiky. Na mezinárodní scéně dosáhl s týmem na čtvrtfinále Evropského poháru EHF. Navíc byl nominován do národního týmu České republiky a obsadil s ním na Mistrovství Evropy 13. místo

Hlasování ukončeno.
Děkujeme Vám za účast!

Talent Plzeň - muži

Házenkáři Talent týmu Plzeňského kraje se v roce 2022 stali vítězi Českého poháru a vicemistrem České republiky. Na mezinárodní scéně dosáhli na čtvrtfinále Evropského poháru EHF a zařadil se tak mezi osm nejlepších celků soutěže. Svými výsledky tým potvrdil pozici nejúspěšnějšího házenkářského klubu v České republice posledních let.

Hlasování ukončeno.
Děkujeme Vám za účast!

Ondřej Kaas - boccia

Ondra se věnuje paralympijskému sportu boccia od roku 2017. Tento sport je specifickým paralympijským odvětvím, kterému se věnuje více, než 80 zemí světa. Ondra se pro sport nadchl a aby se mohl připravovat na vrcholné akce, dokonce přerušil svá studia na vysoké škole. V roce 2022 byl Ondra nominován do reprezentačního týmu České republiky a reprezentoval na několika akcích ve Finsku a Itálii.
Ondra je aktuálně 41.hráčem světového žebříčku World Boccia

Hlasování ukončeno.
Děkujeme Vám za účast!

TJ Plzeň Litice - dorost

Dorostenci plzeňských Litic se umístili po základní části nejvyšší soutěže dorostu v sezóně 2021/22 na třetím místě. V play off následně postoupili do finále, kde podlehli pražské Slávii.
V halové sezóně 2022/23 dokázali být na druhém místě po základní části, a to obhájit i v play off, když ve finále prohráli s týmem President Praha. V halovém hokeji, což je zimní halový sport, vycházející z pozemního hokeje

Hlasování ukončeno.
Děkujeme Vám za účast!

TJ Plzeň Litice - muži

Muži plzeňských Litic obsadili v pozemním hokeji v sezóně 2021/22 druhé místo po základní části za pražskou Slávií. Což jim přisoudilo účast v třetí nejvyšší evropské soutěži Trophy II., které se zúčastní v květnu 2023. V play off nakonec skončili třetí.
V halové sezóně 2022/23 poprvé v historii získali titul MISTR České republiky v halovém hokeji, což je zimní halový sport, vycházející z pozemního hokeje. V semifinále porazili HC 1972 Rakovník 14:5 a ve finále pražskou Slavii 5:1. Což jim opět přisoudilo účast v halovém poháru, tentokráte v únoru 2024

Hlasování ukončeno.
Děkujeme Vám za účast!

TJ Plzeň Litice - ženy

Ženy plzeňských Litic obsadily v pozemním hokeji v sezóně 2021/22 třetí místo po základní části.
Stejné umístění obhájili v play off, když v utkání o třetí místo porazily Pragu. Čímž získaly svoji první historickou medaili v dospělé kategorii.
V halové sezóně 2022/23 opět poprvé v historii vystoupily opět na bronzový stupínek v halovém hokeji, což je zimní halový sport, vycházející z pozemního hokeje

Hlasování ukončeno.
Děkujeme Vám za účast!

Aerobik klub LADY Plzeň

Barbora Bucháčková a Eliška Fajfrlíková ze světového šampionátu World Championships sport aerobics & fitness, které se konalo 2. - 4. 11. 2022 v Ostravě přiváží titul Mistryně světa v kategorii adult duo. 
Již v minulosti slavily nemalé úspěchy na mezinárodních závodech. Eliška Fajfrlíková v kategorii jednotlivci získala první medaili na mezinárodním poli v roce 2012, ale vytouženého zlata se dočkala až na tomto šampionátě.
Barbora Bucháčková je studentkou Lékařské fakulty v Plzni a Eliška Fajfrlíková Fakulty biomedicínského inženýrství v Kladně, proto příprava na MS nebyla jednoduchá. 

Hlasování ukončeno.
Děkujeme Vám za účast!

Kateřina Cajzlová - Slavoj Plzeň

vodní lyžování, má vzorný přístup k tréninku, díky tomu dosahuje velmi dobrých výsledků. Má neustále chuť na sobě pracovat. Byla zařazena do přípravy reprezentace na rok 2023. Mimo svoje sportovní úspěchy vyniká velmi příjemným a přátelským vystupováním i mimo sportoviště. 

Hlasování ukončeno.
Děkujeme Vám za účast!

Jan Hašek - Klub orientačních sportů Slavia Plzeň

kromě každodenního tréninku miluje pohodu a dobré jídlo. V juniorské kategorii v letech 2018-2020 vybojoval v orientačních závodech na horských kolech několikrát mistra světa. Na podzim 2022 se zúčastnil MS v Bulharsku kategorie do 23let, tzv. U23, kde vybojoval stříbrnou medaili na dlouhé trati (závod na 1,5hod) a součtem bodů ze všech světových závodů se stal jeho celkovým vítězem – viz foto.
Kromě závodů na horských kolech reprezentuje Honza ČR také v závodech na běžkách, kde letos bojoval na MS v Litvě.
Letos v létě se bude MS MTBO konat v ČR u Jičína, Honza se chce porvat o zlatou medaili

Hlasování ukončeno.
Děkujeme Vám za účast!

SK Indians Plzeň

Tým SK Indians Plzeň se věnuje Powerchair Hockey (florbalu na elektrických vozících), což je v soušasnosti jediný kolektivní sport pro osoby s nejtěžším tělesným handicapem. Sportovní klub zastřešuje organizace LENOX, z.s. od roku 2012. V sezóně 2021/2022 obsadil tým 3. místo v České Powerchair Hockey lize, když porazil v sérii na 2 vítězná utkání slovenský tým BlueSky Butterflies Bratislava 4:1 a 2:0

Hlasování ukončeno.
Děkujeme Vám za účast!

1.LK Plzeň - muži

2 tituly mistrů ČR, 2x2.místo na MČR. 

Hlasování ukončeno.
Děkujeme Vám za účast!

HC Škoda Plzeň - junioři

mistr ČR juniorů. 

Hlasování ukončeno.
Děkujeme Vám za účast!