Česká Lípa
5.2.2020, 18:00, (Středa), KD Crystal

V této události můžete hlasovat až pro 5 nominovaných.

Přehled nominovaných

Motlík Lukáš

(Lokomotiva Česká Lípa, z.s.) – stolní tenis - v letošním roce ještě starší žák, je skokanem roku mezi stolními tenisty Libereckého kraje. To znamená největší zlepšení výkonnosti mezi všemi hráči od žáků po muže v Libereckém kraj

Ehrichová Anna

(Rytmic Česká Lípa z.s.) - mažoretky - MČR – 4. místo – nejtěžší disciplína v mažoretkách, tzv. královská

Knejzlík Tomáš

(Tri club Česká Lípa, z.s.) – triatlon – starší žák – MČR Duatlon Žamberk – 2. místo, KP v běhu na 1500 m Jablonec n/N hala – 1. místo, Xtera TT - 1. místo IX. letní olympiáda dětí a mládeže LB – 2. místo v jednotlivcích, 1. místo štafeta mix 2+1 LB kraje

Faltová Eliška

(Tri club Česká Lípa, z.s.) – triatlon – starší žákyně – MČR Duatlon Žamberk – 3. místo, Xtera TT – 1. místo, IX. Letní olympiáda dětí a mládeže LB – 11. místo v jednotlivcích.

Trčová Michaela

(AC Česká Lípa) – juniorka – atletika – mezistátní utkání – vrh koulí – 3.místo, MČR – 2. místo v kat.juniorek a 4. místo ve vrhu koulí do 22 let

Hadravová Kateřina

(AC Česká Lípa) – starší žákyně – MČR – 1. místo v přespolním běhu, 5. místo na 1500 m

Lorenzová Amálie

(AC Česká Lípa) – mladší žákyně – Olympiáda dětí a mládeže – 2. místo ve skoku vysokém, Třetí v republikových tabulkách mladších žákyň ve skoku vysokém za výkon 158 cm!!!

Šinerová Adéla

(KARATE SPORT RELAX z.s.) – karate – ME EKF Olympijské karate – 17. místo kata juniorky, MČR – Grand Prix Slovakia – 2. místo kata juniorky, ARAWAZA CUP . 2. místo kata ženy Německo, Pardubice OPEN mezinárodní – 1. místo kata juniorky, Národní pohár WKF – 3x1. místo kata a kumite juniorky, 3. místo kata ženy, KP – vítězka krajských kol

Znamenáčková Adéla

(KARATE SPORT RELAX z.s.) – karate – vítěz světového poháru- 1. místo kata žákyně, MS SKDUN – 6. místo kata starší žákyně, mistryně ČR 2019 - Olympijské karate – kata tým, MČR FSKA – 3. místo kata starší žákyně, KP – 2x1. místo kumite starší žákyně, celková vítězka krajských kol

Gašpar Patrik

(KARATE SPORT RELAX z.s.) – karate – MČR Olympijské karate – 3. místo tým kata, MČR FSKA – 3. místo kata duo muži, North Bohemia – 3. místo kata U21, celkový vítěz krajských kol a vítěz kata U21

Zítko Petr

(KARATE SPORT RELAX z.s.) – karate – MS SKDUN – účast kata žáci, MČR 2019 – Olympijské karate – 3. místo kata tým, mistr ČR FSKA – 1. místo kata duo starší žáci, celkový vítěz krajských kol, 1. místo kumite žáci, krajský přebor – 2.místo kata žáci

Klimplová Vanesa

(KARATE SPORT RELAX z.s.) – karate – MS SKDUN – 4. místo kata starší žákyně, mistryně ČR 2019 – Olympijské karate kata tým, celkový vítěz krajských kol kumite, KP 2x3. místo kata a kumite starší žákyně

Baranovský Tadeáš

(KARATE SPORT RELAX z.s.)- karate – MČR 2019 – Olympijské karate – 3. místo Kihon Beginner, MČR – FSKA – 2. místo kata mladší žáci, celkový vítěz krajských kol Kihon

Miliarik Jan

(KARATE SPORT RELAX z.s.) – karate – MČR 2019 – Olympijské karate – 3. místo Kata Beginner, celkový vítěz krajských kol kata ml. Žáci

Kavalír David

(KARATE SPORT RELAX z.s.) – karate – MČR – Olympijské karate – 2. místo, Národní pohár – 2x 2. místo

Josefová Lucie

(Novoborské mažoretky, z.s.) – mažoretkový sport – MČR - mistryně kvalifikačního kola, MČR - mistryně semifinálového kola, 2. vícemistryně ČR 2019, 2. vícemistryně Evropy, postup na MS 2020 do Kazachstánu

Rodrová Jana

(Novoborské mažoretky, z.s.) – mažoretkový sport – Mistryně Evropy 2019, MČR - mistryně kvalifikačního kola, mistryně semifinálového kola, 1. mícemistryně ČR, postup na MS 2020 do Kazachstánu

Bílek Ondřej

(Sportovně střelecký klub Manušice z.s.) – sportovní střelba – vzduchová puška - MČR – 1. místo

Martínková Karolína

(Sportovně střelecký klub Manušice z.s.) – sportovní střelba – vzduchová puška – MČR – 2. místo

Thai Dai Van Nguyen

(1. Novoborský šachový klub, z.s.) – zlatá medaile na Mistrovství Evropy mládeže

Munkh Kherlenbaašar

(Shotokan Sport Centrum Česká Lípa z.s.) – karate – MČR – WKF karate – 2x zlatá, 1x bronz, MČR FSKA – 1x zlatá

Privratskiy Andrey

(Shotokan Sport Centrum Česká Lípa z.s.) – karate – MČR- WKF karate – 1 x zlatá, 2x brozn, KP – 1x zlatá

Novan Martin

(Shotokan Sport Centrum Česká Lípa z.s.) – karate – MČR –WKF karate – 1x zlatá

POHLODKO Vlastimi

(Shotokan Sport Centrum Česká Lípa z.s.) – karate – MČR – WFK karate – 1x zlatá, 1x bronz

NYKODÝMOVÁ Natálie

(Tělovýchovná jednota Jiskra Nový Bor, z.s.) – stolní tenis – MČR - 23. místo, KP – 1. místo v žebříčku, 6. nejúspěšnější v II. Lize žen

ČERNOHUB Vít

(Tělovýchovná jednota Jiskra Nový Bor, z.s.) – stolní tenis – MČR – 24. místo v žebříčku, KP – 2. místo v žebříčku

PITOŇÁK Jakub

(Tělovýchovná jednota Jiskra Nový Bor, z.s.) – lehká atletika – MČR – 21. místo v krosu, KP – 1. místo na 1500 m a 1. místo na 3000m, účastník dětské letní olympiády

BOGAR Kryštof

(OK Jiskra Nový Bor) - OB MTBO – MS - 2. místo hromadný start, 2. místo ve štafetě, 7. místo sprint, 7. místo long, ME – 1. místo mix-štafeta, 2. místo sprint, SP 2019 – 3. místo, MČR – 1. místo sprint

SLOVÁK Zdenek

(Powerlifting K.Šenov) – Benchpress – 1. místo na ME v Německu, 1. místo na MČR, kategorie muži open do 90 kg – 1. místo na MS v Chigagu + výhra absolutního pořadí kategorie OPEN, federace WUAP – benchpress muži - svět

LUDVÍK Vojtěch

(TJ Stadion Nový Bor, z.s.) – MTBO – MS Dánsko – 1. místo krátká trať (Middle), 2. místo štafety, ME Polsko – 1. místo štafeta, 4. místo Mass start (závod s hromadným startem)

JIRÁK Karel

(Tri club Česká Lípa, z.s.) – M 45-49 - duatlon, triatlon – MČR v dlouhém duatlonu – 3. místo Příbram, MČR v krátkém duatlonu Žamberk – 3. místo, Czechman (vzdálenost 1,9-90-21) v kat. – 14. místo

HENDRYCH Jaroslav

(Tri club Česká Lípa, z.s.) – triatlon M 40-44 - MČR duatlon dlouhý Příbram – 3. místo, aquatron dlouhý Jablonec n.N. – 6 místo, Český pohár – dlouhý duatlon (vzdálenost 5-90-15) v kat. – 3. místo

ČECHLOVSKÁ Kristýna

(AC Česká Lípa) – atletika – MČR- 6. místo do 22 let v hodu diskem a v hodu oštěpem.

CHOUR Ondřej

(AC Česká Lípa) – atletika – MČR – 7. místo v běhu na 10000m na dráze a 6. místo v běhu na 1500 m.

ZNAMENÁČKOVÁ Barbora

(KARATE SPORT RELAX z.s.) – karate – MS SKDUN – mistryně světa 2019 – 1. místo kata ženy, Indie – 3. místo UKL – ultimátní karate liga, ARAWAZA CUP – 2. místo kata ženy – Německo prestižní mez. cena, NORTHBOHEMIA Grand Prix – 1. a 2. místo kata ženy a U21, národní poháry – 2. místo kata a 4x 3. místo kumite, MČR WKF Olympijské karate – 5. místo kata U21 a 7. místo kata ženy, národní pohár – 2. místo kata a 4x 3. místo kata a kumite ženy, vítězka krajských kol

PAVLASOVÁ Božena

(KARATE SPORT RELAX z.s.) – karate – MS SKDUN – 5. místo kata master, MS SKIF – 9. místo kata master, MS SKIF – 12. místo kata tým, MČR SKIF – mistryně ČR – 1. místo, MČR FSKA – 2. místo, Czech open – 3. místo, North Bohemia – 2. místo master, KP – 2x krajský přeborník kata ženy, reprezentantka SKIF

KOŠÍKOVÁ Karin

(KARATE SPORT RELAX z.s.) – karate – ME JKA – 3. místo kata tým, ME JKA – 6. místo kata ženy, Gichin cup – nezinárodní cup – 2. místo, národní poháry – 1. místo kata

ČÍŽEK Pavel

(Powerlifting K.Šenov) – silový trojboj – disciplína benchpress – mistr Evropy v benchpressu v kategorii junioři do 90 kg (Německo), mistr světa v benchpressu v kategorii junioři do 100 kg (USA-Chicago), mistr ČR v benchpressu a mrtvém tahu v kategorii junioři do 90 kg, osobní rekord na benchpressu - 230 kg – tímto výkonem zvítězil v USA a stanovil nový národní rekord v ČR.

MERTLÍK Evžen

(Sportovně střelecký klub Manušice z.s.) – sportovní střelba – historická pistole vojenská – 3. místo jednotlivci Česká střelecká liga,

POMEISL Antonín

(Sportovně střelecký klub Manušice z.s.) – sportovní střelba – historická puška 100 m – MČR – 2. místo, 2. místo jednotlivci Česká střelecká liga, historická pistole – 3. místo jednotlivci Česká střelecká liga

Rytmic Česká Lípa

juniorky – mažoretky – ME – 3. místo, MČR – 4. místo

KARATE SPORT RELAX z.s.

karate – žákyně (Znamenáčková Adéla, Pokorná Natálie, Klimplová Vanesa) - MS SKDUN - vícemistryně světa – 2. místo kata starší žákyně, mistryně ČR 2019 – Olympijské karate – kata tým, MČR FSKA – 3. místo kata tým starší žákyně, vítězové krajských kol

Sportovně střelecký klub Manušice z.s

sportovní střelba – družstvo dorostu – vzduchová puška – MČR – 2. místo

Sportovně střelecký klub Manušice z.s.

sportovní střelba – družstvo dorostenek – vzduchová pistole – MČR – 3. místo

Rytmic Česká Lípa

mažoretky seniorky – ME – 2. místo mix, 7. místo baton, MČR – 2. místo mix, 3. místo baton

Lokomotiva Česká Lípa, z.s

oddíl volejbalu „A“ muži – 2. liga – 2018/2019 - 2. místo, 2019/2020 - 1. místo

AC Česká Lípa

atletika – muži - KP - 1. místo a v baráži úspěšný postup do II. Ligy

AC Česká Lípa

atletika – ženy - KP - 1. místo a v baráži úspěšný postup do II. Ligy

KARATE SPORT RELAX z.s

karate muži (Gašpar Patrik, Vácha Pavel, Fiala Jakub) – MČR 2019 – Olympijské karate kata tým – 3. místo, MČR FSKA – vícemistři ČR – 2. místo, Národní pohár WKF – 2. místo kata tým, vítězové krajských kol, krajský přebor – 1. místo kata tým

Novoborské mažoretky, z.s.

mažoretkový sport – mistryně ČR 2019, několikanásobné mistryně Evropy, 1. vícemistryně a 2. vícemistryně Evropy, postup na MS 2020 do Kazachstánu.

Sportovně střelecký klub Manušice z.s.

sportovní střelba – družstvo žen – sportovní malorážka – MČR – 2. místo

Sportovně střelecký klub Manušice z.s.

sportovní střelba – družstvo žen – vzduchová puška – MČR – 3. místo

1. Novoborský šachový klub , z.s.

šachy – A-tým Nový Bor – Evropský klubový pohár – stříbrná medaile

JUST František

(Lokomotiva Česká Lípa, z.s) – oddíl stolního tenisu - mistr Evropy pro rok 2019 družstev v Holandsku v kat. 65-70 let, mistr ČR jednotlivců v roce 2017 a 2018, účastník turnaje Mistrů na konci roku 2019, krajský přebor – výsledkově nejlepší hráč A mužstva v nejvyšší soutěži Libereckého kraje – divizi, nejstarší hráč hrající pravidelně nejvyšší soutěž stolních tenistů Libereckého kraje

BUFKA Zdeněk

(AC Česká Lípa) – atletika – MČR – 1. místo v ultramaratonu, 1. místo v maratonu

HURTOVÁ Petra

paracyklistika MTB, v roce 2019 se stala na MČR v Kros Kantry už po 8. v řadě vítězkou Českého poháru MTB handicapovaných v sérii několika závodů

BAYER Aleš

(Lokomotiva Česká Lípa, z.s.) - stolní tenis – trenér mládeže- účast na krajských a republikových bodovacích turnajích v průběhu roku po celé ČR, nejlepší hráč B mužstva mužů, v úspěšnosti jednička celého krajského přeboru 1. třídy Libereckého kraje, z důvodu trenérských povinností k mládeži, hraje Bayer Aleš - v současnosti nejlepší stolní tenista Lokomotivy – „jen“ za B, což je vzhledem k jeho hráčským kvalitám důkaz, že práci s dětmi upřednostňuje před svým osobním úspěchem. A to je velmi cenné!

ŠENFELDOVÁ Jana

(Rytmic Česká Lípa) – mažoretky – ME – 3. místo, MČR – 4. místo – úspěšná choreografka a trenérka v kategoriích kolektivů i jednotlivců

JÍRA Jaroslav

(Tri club Česká Lípa, z.s.) – triatlon – trenér jednotlivců – MČR – 1x2. místo a 4x 3.místo, KP – 4x 1. místo, 2x 2. místo a 2x 3.místo, 2. místo Letní olympiáda dětí a mládeže v jednotlivcích a 1. místo ve štafetě mix 2+1

ZNAMENÁČEK Pavel

(KARATE SPORT RELAX z.s.) – karate - trenér – MS SKDUN – mistryně světa 2019 – 1. místo kata ženy a 2. místo kata žákyně, ME – 3. a 6. místo ženy, MS SKIF – 9. místo, Indie – 3. místo UKL (Ultimátní karate liga), MČR WKF – Olympijské karate – 1x zlato, 1x stříbro a 3x bronz, MČR FSK – 4x zlato, 7x stříbro a 6x bronz, MČR SKIF – 1x zlato, krajský přebor – 6x zlato, 9x stříbro a 13x bronz

POKORNÝ JAROMÍR

(KARATE SPORT RELAX z.s.) - karate - trenér mládeže – jeho svěřenci startují na MČR, připravuje mládež na soutěže kumite a kata. Je žákem Pavla Znamenáčka.

KOVACS Ondřej

(KARATE SPORT RELAX z.s.) - karate – připravuje mladé adepty karate -nábor a žáky, kteří se věnují i zájmově karate. Výborný metodik. Je žákem Pavla Znamenáčka.

POLÁKOVÁ Alena

(Shotokan Sport Centrum Česká Lípa z.s.) – karate – trenér – MČR – svěřenci přivezli 10 medailí, dlouhodobě se věnuje trénovaní dětí

UXOVÁ Nikola

(Novoborské mažoretky, z.s.) – mažoretkový sport – trenér – MČR - mistryně kvalifikačního kola – solo junior, MČR - mistryně kvalifikačního kola miniformace junioru, MČR - mistryně semifinálového kola sólo junior, mistryně ČR – skupina seniorek, 2. vícemistryně ČR solo baton, 2. vícemistryně ČR – miniformace baton junior, MČR – 1. vícemistryně semifinálového kola – miniformace junior, 1. vícemistryně semifinálového kola trio junior, 2. vícemistryně Evropy – skupina seniorek, 1. vícemistryně Evropy solo junior, MS 2020 do Kazachstánu

RŮŽIČKOVÁ Ivana

(Novoborské mažoretky, z.s.) - mažoretkový sport – trenér – mistryně Evropy – kadetky, 2. vícemistryně ČR – trio kadetky, mistryně ČR – skupina kadetek

VOJTĚCH PETR

(Tělovýchovná jednota Jiskra Nový Bor, z.s.)- stolní tenis – trenér mládeže

NOVÁK Marcel

(Tělovýchovná jednota Jiskra Nový Bor, z.s.) – volejbal – trenér kadetek KP

CHODĚRA Petr

(Tělovýchovná jednota Jiskra Nový Bor, z.s.) – atletika – trenér atletů – mládež

ENGEL Ludvig

(Lokomotiva Česká Lípa, z.s.) - volejbal – vyznamenání KVS za dlouholetou činnost ve volejbalu- 65 let, životní jubileum – 85 let, vyznamenání Dr. Otakara Koutského za zásluhy o rozvoj volejbalu – ČVS a dlouholetý místopředseda TJ a předseda oddílu volejbalu.

SVITÁK Miloslav

(AC Česká Lípa) - atletika – úspěšný sportovec v atletické chůzi, maratónech, ale hlavně trenér, který vychoval a předal do sportovních center mládeže ČR mnoho závodníků. Dlouhodobý funkcionář klubu.

ZNAMENÁČEK Pavel

(KARATE SPORT RELAX z.s.) – karate – bývalý úspěšný reprezentant ČR, hlavní trenér KARATE SPORT RELAX z.s., osobnost roku Libereckého kraje, několikrát vyhrál anketu jako sportovec roku i jako trenér roku, vloni nejúspěšnější trenér Libereckého kraje a Českolipska, vychoval řadu úspěšných reprezentantů ČR, byl několikrát oceněn svazem karate jako trenér reprezentantů, kteří získali na MS a ME medaile, byl oceněn japonskými mistry Hideo Ochi a Keinosuke Enoeda za rozvoj karate, oceněn v USA mistrem K. Funakoshim za bojového ducha

PAVLÍČEK Jan

(Lokomotiva Česká Lípa, z.s.) – oddíl volejbalu – mistr Evropy, MS – 9. místo, vícemistr Evropy do 21 let.

MILATA Vladimír ml.

(Lokomotiva Česká Lípa, z.s.) – stolní tenis – hráč družstev K.P.1, K.P. 2 a O.P. 1. Od zahájení soutěže v září 2019 odehrál díky své obětavosti už 139 zápasů s 80 % úspěšnosti, což je pro všechny 3 družstva, ve kterých nastupuje povzbudivé. Ještě nikdo z oddílu neodehrál za tak krátkou dobu tolik soutěžních utkání. A to je jistě opravdu mimořádný výkon.

ZNAMENÁČKOVÁ Barbora

(KARATE SPORT RELAX z.s.) – karate – úspěšný start na Ultimátní lize karate v Indii, Bengaluru/Delphi – 3. místo v indickém týmu – velmi silný zážitek – nová pravidla bez chráničů – Kumite - boj