Hradec Králové
12.2.2020, 18:00, (Středa), Filharmonie

V této události můžete hlasovat až pro 5 nominovaných.

Přehled nominovaných

Bárta Jan, silniční cyklistika, Elkov Author cycling team

trenér Otakar Fiala

60th Tour du Loir et Cher E Provost (Blois, FRA) - 1. místo, Evropské hry časovka jednotlivců (Minsk) – 3. místo, Evropské hry - silniční závod s hromadným startem (Minsk) – 9. místo, MČR v časovce jednotlivců (Trnava) – kat. Elite 1. místo

Bášová Alžběta, badminton, TJ Montas Hradec Králové

trenér Petr Báša

Úspěchy ve čtyřhře: účast na Evropských hrách v Minsku 2019 – čtyřhra žen, Czech Open 2019(Brno) – čtyřhra žen 1. místo, MČR Plzeň 2019 – čtyřhra žen 1. místo.

Mistrovství světa BWF World Championships 2019 (Basel) – smíšená čtyřhra – 17. místo, Účast na Evropských hrách v Minsku 2019, Czech Open 2019 (Brno) – smíšená čtyřhra 1. místo, MČR Plzeň 2019 – smíšená čtyřhra 1. místo.

Bukáčková Barbora, karate, SK Karate Spartak Hradec Králové

trenér Kamil Guzek

MS karate SKIF 2019 (HK) – kata ženy 5. místo, MS karate SKIF 2019 (HK) – kumite ženy +60 kg 5. místo, MČR SKIF 2019 (HK) – kumite ženy + 60kg – 1. místo, VC Trutnova – kumite ženy

-68kg 1. místo, Národní pohár ČSKe 1 (Česká Lípa) – kumite ženy -68kg 1. místo, Národní pohár ČSKe 2 (HK) – kumite ženy -68kg

Fuchsová Michaela, badminton, TJ Montas Hradec Králové,

trenér Petr Báša

Účast na Evropských hrách v Minsku 2019, MČR Plzeň 2019 – čtyřhra žen 1. místo, Czech Open 2019 (Brno) – čtyřhra žen 1. místo

Jankovič Daniel, zápas, TJ Sokol Hradec Králové,

trenér František Maňásek

MČR – mužů volný styl 3. místo, MČR – Juniorů volný styl 1. místo, M.T. VC (Plzeň) – juniorů volný styl 3.místo, M.T. Akvasalon (HK) – juniorů 3 místo

Kosová Denisa, orientační běh, OK 99 Hradec Králové

trenér Vojtěch Král

MS (Norsko) – krátká trať 8. místo, MS (Norsko) – štafety 5. místo,Světový pohár (Švýcarsko) – krátká trať 6. místo, Světový pohár (celkové pořadí) – 10. místo, MČR (Hraničná – Janov nad Nisou) – klasická trať 1. místo, MČR (Trutnov) – krátká trať 1. místo, MČR (Čáslav) – sprint 2. místo, Manufaktura Český pohár 2019 – 1. místo (nejvyšší dlouhodobá soutěž)

Kostelecký David, sportovní střelba - TRAP, ASO Dukla Hradec Králové

, trenér Kamil Ploc

Evropské hry (Minsk) – 1. místo, zisk účastnického místa pro OH Tokyo 2020

Kravčík Zbyněk, F2B upoutané akrobatické modely, MODELKUB Hradec Králové

trenér Jiří Pavlíček

World Cup (HK) – 3. místo, Mistrovství ČR (Svitavy) – 1. místo, Rakovnický upoutanec (HK) – 1. místo, F2B Svitavy – 1. místo; reprezentant ČR od juniorských let

Lang Jaroslav, sportovní střelba - SKEET, ASO Dukla Hradec Králové

trenér Petr Luštický

ME Lonato (IT) – 44. místo a 1. místo družstva, SP Lahti (FIN) – 7. míst

Madurkay Petr, lukostřelba, Bows club "Chiméra" Hradec Králové

, trenér Petr Dlesk

ME EFAC (Doorwerth, Holandsko) – terénní lukostřelba 1. místo, ME 3D HDH (Varín, Slovensko) – terénní lukostřelba na makety zvířat - 1. místo, MČR 3D WA (Kostelec u Zlína ČR) – 1. místo, Český pohár (celoroční, 15 závodů) – 1. místo, Moravský pohár (celoroční, 10 závodů) – 1. místo.

Na ME v Holandském Doorwerthu střeleny dva oficiální evropské a světové rekordy.

Müller Vít, atletika, TJ SOKOL Hradec Králové,

trenér Jiří Kmínek

MS (Doha, Katar) – 4 x 400 m, dráha, 11. místo, MS (Doha, Katar) – 400 m př., dráha, 18. místo, Světová univerziáda (Neapol) – 4 x 400 m 5. místo, Světová univerziáda (Neapol) – 400 m překážek 8. místo, ME halové (Glasgow) - 400 m 15. místo, Světový pohár štafet (Jokohama) – 4 x 400 m 10. místo, MČR (Brno) – 400 m překážek, dráha, 1. místo, MČR (Brno) – 4 x 400 m, dráha, 1. místo, MČR halové (Ostrava) – 4 x 200 m, 1. místo

Nýdrle Tomáš, sportovní střelba – SKEET, ASO Dukla Hradec Králové,

trenér Jan Sychra

MS (Lonato) – 1. místo, Evropské hry (Minsk) – 2. místo

Stal se prvním českým mistrem světa ve skeetu. Životní závod v italském Lonatu vyšperkoval bezchybným výkonem ve finále, čímž vyrovnal světový rekord.

Otruba Jakub, silniční cyklistika, Elkov Author cycling team,

trenér Otakar Fiala

Evropské hry (Minsk), časovka jednotlivců – 8. místo, MČR (Trnava), časovka jednotlivců kat. U23 – 1. místo, ME (Alkmaar), týmová časovka – 7. místo

Petřikov Pavel, judo váha do 66 kg, JUDO Club Hradec Králové

trenér Pavel Petřikov st.

Evropské hry (Minsk) – 5. místo, GP (Düsselsdorf) – 9. místo

Prokop Radek, sportovní střelba – SKEET, ASO DUKLA Hradec Králové,

trenér Petr Luštický

ME juniorů (Lonato) - 12. místo a 1. místo družstva

Roušavý Leoš, kvadriatlon, SK RN Hradec Králové

MS Kápošvár (HUN) – 4. místo, MS Brigg (GBR) – 6. místo, SP Bydgorodzs (POL) – 2. místo, SP Křetinka – 4. místo, ME Týn nad Vl. – 3. místo, ME Koberbachtal (DE) – 4. místo

Víšková Natálie, mažoretkové sporty, A- TEAM Hradec Králové,

trenérka Jana Koláčková

Kapitánka (středová tanečnice) a trenérka seniorského týmu. Ve skupině získala tato umístění:

ME (Chorvatsko) v disciplíně defilé s náčiním pom – 1. místo, ME (Chorvatsko) v disciplíně pódio s náčiním pom – 3. místo, ME (Chorvatsko) miniformace pom – 3. místo.

Další výsledky ve skupině:

Vítězka TSR (Taneční skupiny roku), (Praha) v disciplíně Cheerdance, Mistryně ČR v mažoretkovém sportu v disciplíně defilé s náčiním pom-pom, Mistryně ČR v disciplíně pódio s náčiním pom-pom,

Vítězka European Best Dance Group 2019 Cheerdance

Zapletal Miroslav, sportovní a dynamická střelba, SK dynamické střelby IPSC Hradec Králové

MS - Světové policejní hry (Miláno, IT) – 5. místo a 2. místo týmy, ME (Bělehrad, Srbsko) – 8. místo a 2. místo týmy, MČR (Hodonice) – 1. místo

1. kolo SP – „Extreme Euro Open 2019“ (Hodonice, Česko) – 7. místo, 2. kolo SP – „EURASIA EXTREME OPEN 2019“(Jekaterinburg,Rusko) – 8. místo,

Mezinárodní závod „Liberation Open 2019“ (Plovdiv, Bulharsko) – 1. místo, Mezinárodní závod „Bathory Cup 2019“ (Čechtice, Slovensko) – 1. místo, MZ „Kings Cup II 2019“ (Bohnia, Polsko) – 1.místo, MZ „Arsenal Cup“ (Debrecen, Maďarsko) – 1. místo, MZ „Slovakia Open 2019“ (Čechtice, Slovensko) – 1. místo, MZ „Cerakote BG open 2019“ (Plovdiv, Bulharsko) – 1. místo,

Na MZ „ Czech superleague I a II 2019“; „Kings Cup I 2019; „REBELS TROPHY 2019“; HOTSHOTS DRAGONS 2019“ – 2. místo

ASO Dukla Hradec Králové, sportovní střelba

trenér Jan Sychra

ME družtev (Lonato) – 1. místo

Tříčlenné družstvo tvořili dva členové ASO Dukla Hradec Králové Tomáš Nýdrle, Jaroslav Lang a brněnský Jakub Tomeček.

A-TEAM Hradec Králové, seniorky, mažoretkové sporty

trenérka Natálie Víšková

ME (Chorvatsko) disciplína defilé s náčiním pom – 1. místo, ME (Chorvatsko) disciplína pódio s náčiním pom – 3. místo, ME (Chorvatsko) miniformace pom – 3. místo, Vítězky TSR 2019 (Taneční skupina roku) v disciplíně Cheerdance, Mistryně ČR v disciplíně defilé s náčiním pom-pom, Mistryně ČR v mažoretkovém sportu v disciplíně pódio s náčiním pom-pom, Vítězsky European Best Dance Group 2019 (Praha) v disciplíně Cheerdance

Mountfield Hradec Králové, extraliga ledního hokeje

trenér Tomáš Martinec

ELH v sezoně 2018/19 – 4. místo po základní části

OK 99 Hradec Králové, družstvo dospělých, orientační běh,

trenér Jan Kamenický

Česká liga klubů – 1. místo, MČR klubů – Tis u Blata – 1. místo, MČR Pardubice – sprintové štafety 1. místo

SK Karate Spartak Hradec Králové, kata tým ženy,

trenér Kamil Guzek

(Barbora Bukáčková, Radka Dejdarová, Lucie Havrdová)

MS karate SKIF 2019 (HK) – 5. místo, MČR SKIF 2019 (HK) – 1. místo

TJ Slavia Hradec Králové, družstvo žen, pozemní hokej

trenér Marek Machút

Extraliga žen v hale – 3. místo

TJ Sokol Hradec Králové – „HRADECKÉ LVICE“, basketbal ženy

trenérka Romana Ptáčková

Ženská basketbalová liga v sezóně 2018/2019 - 3. místo, Český pohár žen – 1. místo, CEWL (Evropská liga) – 2. místo

Krch Michal, bowling, BC Bowlingzone – Blinds,

trenér Vondráček Adam

Otevřené mistrovství ČR – 3. místo Singles, 1. místo Trios

Philippines World Para Bowling Championships 2019 (Manila) – 8. místo Singles, 4. místo Doubles;

Thailand World Para Bowling Championships 2019 (Bankok) – 10. místo Singles

Macurová Denisa, lyžování, stolní tenis, SK Integra Hradec Králové,

trenér Andrea Macurová

MS ve sjezdovém lyžování (Lans an Vercors, FRA) – 1. místo slalom a kombinace, 2. místo obří slalom, 3. místo Super G; MČR stolní tenis (HK) – 1. místo dvouhra a čtyřhra žen, Global Games (Brisbane, AUS) – členka reprezentace ve stolním tenise

Pešek Tomáš, sportovní střelba, SPORTOVNĚ STŘELECKÝ KLUB TŘEBEŠ,

trenér Libor Kračmar

MS (Sydney) – vzduchová pistole 1. místo, Světový pohár (Al Ain, SAE) – vzduchová pistole 5. místo, Světový pohár (Al Ain, SAE) – stand. vzd. pistole 8. místo, MČR (Plzeň) – vzduchová pistole 1. místo, sportovní pistole 1. místo, libovolná pistole 1. místo