Jeseník
26.2.2020, 18:00, (Středa), Velký sál Karla Čapka

V této události můžete hlasovat až pro 5 nominovaných.

Přehled nominovaných

Tomáš Cenek, mladší žák, Fenix Ski Team Jeseník, běh na lyžích :

Výsledky za rok 2019 :

- 2.místo - Hledáme nové talenty Nové Město n. M. – 2 km volně,

- 2.místo - Hledáme nové talenty Nové Město n. M. – team sprint klasicky,

- 1.místo - Mezinárodní mistrovství SR Štrbské Pleso – 2 km klasicky,

- 1.místo - Mezinárodní mistrovství SR Štrbské Pleso – team sprint klasicky,

Hlasování ukončeno.
Děkujeme Vám za účast!

Štěpán Dubec, cyklistika FORCE TEAM Jeseník

Výsledky za rok 2019 :

- Tréninkově najezdil v roce 2019 6.500 km za sezónu odjezdil 58 závodů,

- účastník Závodu Míru mládeže, kde mezi 180 závodníky z 8 zemí obsadil výborné 46.místo,

- Mistrovství ČR v silniční cyklistice, kde v časovce jednotlivců obsadil 16.místo,

- 1.místo - v seriálu Jesenický šnek na silnici,

- 2.místo - v seriálu Jesenický šnek horských kol,

- 1.místo - v seriálu Goldtour Zlaté Hory na silnici,

- 1.místo - Buldočí časovka v Rapotíně,

- 1.místo - v časovce Rýmařov-Skřítek,

- 5.místo - v Oderském pohárů v cyklokrosu.

Hlasování ukončeno.
Děkujeme Vám za účast!

Marek Juřík, starší žák, Fenix Ski Team Jeseník, běh na lyžích

Výsledky za rok 2019 :

- 2.místo - Mistrovství ČR Vrchlabí – 5 km volně,

- 3.místo - Český pohár Jablonec – 4 km klasicky,

- 5.místo - Český pohár Jablonec - sprint volně,

Hlasování ukončeno.
Děkujeme Vám za účast!

Alex Kirschner, nar.2007, Karate Klub Jeseník, karate :

V roce 2015 mu byl udělen první stupeň technické vyspělosti. Nyní je držitelem 5 kyu ( fialový pás). Klub reprezentuje již čtvrtým rokem jak na republikových tak i na mezinárodních soutěžích

Výsledky za rok 2019 :

– Mistrovství ČR ČSKe : 5.místo, Kumite do 45 kg,

- 8. Velká cena města Trutnova : 3.místo, Kumite do 41 kg,

- 25. turniej karate - rada regentów : 7.místo, Kata žáci 12 let,

- 1. kolo Krajského poháru OSK ČSKe : - 1.místo, Kmite ml. žáci,

- 2.místo, Kumite st. žáci ,

- Otevřené mistrovství Moravy a Slezska : 2. místo Kumite ml. žáci,

- Národní pohár žactva – 1.kolo : - 11.místo, Kata st. žáci,

- 15.místo, Kumite st. žáci,

- 2.kolo Krajského poháru OSK ČSKe : - 1.místo, Kata st. žáci,

- 1. Místo, Kumite st. Žáci,

- 3.kolo Olomouc. poháru talentů a Krajského poháru OSK ČSKe : 1.místo, Kumite starší žáci,

- Kvalifikační turnaj na MČR : 4.místo, Kumite st. žáci,

Hlasování ukončeno.
Děkujeme Vám za účast!

Lukáš Látka, nar.2007, Bikrosklub Jeseník, BMX (bikros)

Výsledky za rok 2019 :

- 2.místo – přebor Olomouckého kraje,

- 3.místo - celkově v pořadí „Moravské bikrosové ligy“, kdy v jednotlivých závodech zajel 2.místo

v Třinci a 2 x 3.místo v Uničově a Zábřehu na Moravě,

Hlasování ukončeno.
Děkujeme Vám za účast!

Dominik Wenglarzy, nar. 2004, Akademie Tradičního karate Zlaté Hory z.s., karate :

Výsledky za rok 2019 :

- 3 místo – 1.kolo Národního poháru Brno, Kata kadeti,

- 1.místo - Miedzynarodowy tudniej dle Dzieci i Mlodziezy w karate tradycyjnym Kata,

- 3. místo – 2.kolo Národního poháru Bystřice p. Hostýnem Kata kadeti,

- Kayaku challenge cup Ostrava : - 3.místo Kata kadeti,

- 1.místo Kumite Kogo kadeti,

- 3.kolo Národního poháru Brno : - 3. místo Kata kadeti,

- 3.místo Kumite Kogo kadeti,

- XIII – Otwartych mistrostwach Województwa Opolskiego w Karate Tradycyjnym : - 2.místo Kumite,

- 3. místo Kata,

- World Budo katare - 2. Mistrovství světa dětí v tradičním katrate : - 3.místo Kumite,

- 1. místo kata Juniors boys,

Hlasování ukončeno.
Děkujeme Vám za účast!

Anna Kofroňová, nar. 2009, La Pirouette Jeseník, moderní gymnastika

Anna v roce 2019 závodila v kategorii Naděje mladší. Absolvovala mezinárodní soutěže v České republice i v zahraničí. Svou technickou připraveností, dynamikou sestav a výrazem se probojovala na přední příčky výsledkových listin. Největším úspěchem byla již druhá účast na Mistroství české republiky, kdy se i v obrovské celorepublikové konkurenci Aničce podařilo uspět a přivést domů medaili.

Výsledky za rok 2019 :

- 3.místo : Mezinárodní závod v polském Imielinu,

- 1.místo : Baby Tart Cup Brno,

- 1.místo : Milevský pohár,

- 3. místo : Princess of Hearts, Korneuburg v Rakousku,

- 2.místo : Jablonecká perlička,

-2.místo celkově : Oblastní přebor Ostrava – přebornice Severomoravského kraje pro svou kategorii

(Naděje mladší) se sestavou bez náčiní,

- 4.místo : O pohár města Ostravy,

- 3.místo : Mistroství ČR Naděje mladší, za sestavu s míčem,

- 2.místo : O Pohár královny Elišky, Hradec Králové,

Hlasování ukončeno.
Děkujeme Vám za účast!

Tereza Luzarová nar.2004, TJ Zlaté Hory, horská kola jezdí za BikeTeam Zlaté Hory silniční kola za Force Team Jeseník.

Výsledky za rok 2019 :

- 1.místo - v Šumperském pohárů horských kol,

- 1.místo - v seriálu Jesenický šnek horských kol,

- 3.místo - Porubský maratón horských kol,

- 1.místo - v seriálů Jesenický šnek silničních kol,

- 1.místo - v seriálů Goldtour silničních kol,

- 1.místo - Buldočí časovka v Rapotíně,

- 2.místo v časovce Rýmařov-Skřítek,

- 25.místo – Mistrovství ČR silniční cyklistice v časovce

Hlasování ukončeno.
Děkujeme Vám za účast!

Bára Macurová, Fenix Ski Team Jeseník, běh na lyžích

Výsledky za rok 2019 :

- 3.místo - Mistrovství ČR Vrchlabí – sprint klasicky,

- 3.místo - Mistrovství ČR Vrchlabí – 3 km volně,

- 4.místo - Český pohár Jablonec – 2 km klasicky,

Hlasování ukončeno.
Děkujeme Vám za účast!

Tereza Nedavašková, nar. 2013, Karate Klub Jeseník, karate

Výsledky za rok 2019 :

- Mistrovství ČR Beginner, Dubčany : - 1.místo Kumite Ballon,

- 1.místo Karta Beginner,

- 3.místo Kumite Beginner,

- Zvolen Cup : 1.místo Kata,

- Otevřené Mistrovství Moravy a Slezska, Jeseník : 1.místo Kata,

- Pohár nadějí, Česká Lípa : 1.místo Kumite Beginner,

- International BUDU Cup, Havířov : 1.místo Kata a 2.místo Kumite,

- Cuprum Cup, Legnica : 3.místo Kata a 3.místo Kumite,

- Otwarte Mistrzostwa Opolszczymy, Prudnik : 2.místo Kata a 3.místo Kumite,

- Grand Prix Žilina : 1.místo Kata a 2.místo Kumite,

- Karate Grand Prix Ostrava : 2.místo Kata,

- Olomoucký pohár talentů : 9 krát 1.místo a 2.místo v Kata a Kumite,

- Jihomoravský pohár : 3 x 1.místo, 2 x 2.místo a 3 x 3.místo,

Hlasování ukončeno.
Děkujeme Vám za účast!

Rozálie Planá, nar. 2011, La Pirouette Jeseník, moderní gymnastika

Pro Rozálii byl rok 2019 druhým rokem, kdy absolvovala mnoho nejen českých, ale i mezinárodních závodů a zapsala se tak do podvědomí velké gymnastické konkurence. Závodila v kategorii Naděje nejmladší – a to se sestavou bez náčiní a se sestavou se švihadlem.

Výsledky za rok 2019 :

- 6.místo : Mezinárodní závod v polském Imielinu,

- 3.místo : Baby Tart Cup Brno,

- 4.místo : Milevský pohár,

- 5.místo : Jablonecká perlička

- 1.místo : Oblastní přebor Ostrava, tedy přebornice Severomoravského kraje pro svou kategorii

(Naděje nejmladší),

- 2.místo : O Pohár královny Elišky, Hradec Králové

Hlasování ukončeno.
Děkujeme Vám za účast!

Vladimír Kozlovský, Fenix Ski Team Jeseník, běh na lyžích :

Výsledky za rok 2019 :

- OPA Cup (Alpský kontinentální pohár - nejvyšší závody po světovém poháru) :

- 13.místo - Nové Město na Moravě 10 km volně,

- 28.místo – 15 km klasicky hromadně,

- Planica (SLO) : - 3.místo 15 km volně hromadně,

- 16.místo sprint volně,

- Le Brassus (SUI) : - 18.místo 10 km volně,

- 13.místo 15 km klasicky stíhací závod,

- Oberwiesenthal (GER) : - 16.místo sprint volně,

- 25 místo 15 km klasicky hromadně,

- 3.místo 15 km volně hromadně,

- 4.místo štafeta 3 x 5 km,

- Mistroství ČR : - Nové Město na Moravě : - 3.místo sprint skate,

- 2.místo 15 km klasicky intervalově,

- 1.místo 10 km volně – hromadně,

- Horní Mísečky - 1. místo 30 km klasicky,

- Český pohár (nejvyšší soutěž ČR) : - Boží Dar : - 1.místo 15 km klasicky intervalově,

- 2.místo týmový sprint klasicky,

- 2.místo štafeta 3x8 km volně,

- Mistrovství světa juniorů 2019 Lahti (FIN) : - 12.místo 10 km volně,

- 49. místo sprint klasicky

Hlasování ukončeno.
Děkujeme Vám za účast!

Filip Řeha, cyklistika FORCE TEAM Jeseník :

Výsledky za rok 2019 :

- od roku 2020 podepsal profesionální smlouvu v týmu s UCI licencí Pardus Tufo Prostějov,

- 6. místo - na Světovém poháru juniorů v GP Luxemburg,

- 2 tituly Mistra ČR časovka družstev na silnici a na dráze,

- 3 místo – Mistrovství ČR Madison na dráze,

Hlasování ukončeno.
Děkujeme Vám za účast!

Jakub Strouhal, Fenix Ski Team Jeseník, běh na lyžích

- 1.místo - Mistrovství ČR NMNM - sprint volně,

- 1.místo - celkové hodnocení ČP 2019,

Hlasování ukončeno.
Děkujeme Vám za účast!

Benjamín Vrbovský, nar.2002, Fenix Ski Team Jeseník, běh na lyžích, běh do vrchu a přespolní běh :

Výsledky za rok 2019 :

Běh na lyžích :

- 16.místo - v běhu na 10 km klasicky na Evropském olympijském festivalu mládeže v Sarajevu v

kategorii staršího dorostu (2 z Čechů)

- 3.místo - MČR v teamsprintu v kategorii staršího dorostu,

Atletika (běh do vrchu, přespolní běh) :

- 3.místo - MČR v přespolním běhu dorostu za klub SSK Vítkovice,

- 4.místo - MČR v běhu do vrchu juniorů za klub SSK Vítkovice,

- 32.místo - ME v běhu do vrchu juniorů ve Švýcarském Zermattu (3 z Čechů),

- 10.místo - Světový pohár v běhu do vrchu dorostu v Italské Susse (1 z Čechů),

- 1.místo - Velká cena Zadova – kvalifikačním závodě juniorů na MS v běhu do vrchu nahoru-dolů za

klub SSK Vítkovice

- 1.místo - republikové finále v přespolním běhu středních škol,

- 1.místo - v celkovém pořadí v Běhu na Zlatý chlum,

- 16.místo - MS v běhu do vrchu nahoru-dolů juniorů v Argentíně (1 z Čechů)

Hlasování ukončeno.
Děkujeme Vám za účast!

Kim Žalčík, Fenix Ski Team Jeseník, běh na lyžích :

Člen reprezentačního týmu ČR junioři

Výsledky za rok 2019 :

- 2.místo – mistrovství ČR, 30 km klasicky,

- 12. místo - skate Itálie, 10 km skate,

- 11. místo - klasika Nové Město na Moravě, 15 km klasicky,

- 16. místo - skate Nové Město na Moravě, 10 km skate,

- 4. místo - štafety Oberwiesenthal (spolu s Kozlovským),

- účast na MSJ Lahti 2019

Hlasování ukončeno.
Děkujeme Vám za účast!

Eliška Bartůňková, Bikrosklub Jeseník, bikros :

Výsledky v roce 2019 byly ovlivněny zraněním hned v úvodu sezóny a neúčastí na řadě mezinárodních závodů.

Výsledky za rok 2019 :

- 4.místo - Evropský pohár 2 v BMX – Verona (Itálie),

- 2.místo - Mistrovství ČR v BMX – Praha,

- 2.místo - mezinárodní závod UCI kategorie C1 – Praha,

- 2.místo - mezinárodní závod UCI kategorie C1 – Praha,

- 3.místo - German open day 1 - UCI kategorie C1 – Esselbach(Německo),

- 2.místo - German open day 2 - UCI kategorie C1 – Esselbach(Německo),

- 3.místo Tokyo 2020 test event.,

Hlasování ukončeno.
Děkujeme Vám za účast!

Jolanta Byrtus, Fenix Ski Team Jeseník, běh na lyžích :

Výsledky za rok 2019 :

- 1.místo - MČR 10 km klasicky,

- 1místo - MČR 5 km klasicky,

- 1 místo - OPA CUP U18 5 km skate,

- 2.místo - MČR štafeta,

- 2.místo - MČR team sprint,

- 2 místo - OPA Cup U18 7,5 km klasicky

- 3.místo - MČR 7,5 km skat,

- 16.místo a 25.místo EYOF Sarajevo,

Hlasování ukončeno.
Děkujeme Vám za účast!

Adam Fellner, Fenix Ski Team Jeseník, běh na lyžích

Člen reprezentačního týmu ČR

Výsledky za rok 2019 :

- Mistrovství ČR, Nové Město n.M. :10 km klasicky 4.místo,

- Mistrovství ČR, Horní Mísečky : - sprint volně 8.místo,

- 50 km klasicky 4.místo,

- Alpen Cup Pokljuka (SLO) : 15 km 28.místo,

- Alpen Cup Oberwiesenthal (GER) :15 km F Pursuit 21.místo, 15 km C Mst 12.místo,

- World Ski Championships Seefeld (AUT) : - štefeta 4 x 10 km 11.místo,

- 15 km klasicky 49.místo,

- Skiathlon 15/15km 51.místo,

- World Cup Ulricehamn (SWE) : - štafeta 4 x 7,5 km 14.místo,

- 15 km 71.místo,

- Stage World Cup Val di Fiemme (ITA) : - Final Climb 40.místo,

- 15 km klasicky 39.místo,

- FIS Tour de Ski : 40.místo,

- Stage World Cup Oberstdorf (GER) : 15 km 51.místo,

- Val Muestair (SUI) : sprint 78.místo,

- Stage World Cup Toblach (ITA) : - 15 km 66.místo,

- sprint 70.místo,

- World Cup Davos (SUI) : 15 km 71.místo,

- World Cup Beitostolen( NOR) : štafeta 4 x 7,5 km 15.místo.

- Stage World Cup Lillehammer (NOR) : - 15 km klasicky 72.místo,

- sprint 88.míst,o

Hlasování ukončeno.
Děkujeme Vám za účast!

Pavel Kozubal, Klub vodáků Jeseník, kanoistika :

Výsledky za rok 2019 :

- 1.místo - na krajském kole Poháru v eskymování v kategorii K1 veteráni,

- 1.místo - na krajském kole Poháru v eskymování v kategorii C2 spolu s Jiřím Štramou,

- 2.místo - na republikovém Poháru v eskymování v kategorii K1 veteráni,

- 1.místo - na republikovém Poháru v eskymování v kategorii C2 spolu s Jiřím Štramou,

Hlasování ukončeno.
Děkujeme Vám za účast!

Robert Müller, Akademie Tradičního karate Zlaté Hory, karate

Výsledky za rok 2019 :

- Mistrovství ČR v tradičním karate Praha : – 1.místo Kumite Kogo,

- 3.místo Kata,

- 3.kolo Národního poháru Brno - 3.místo Kumite Kogo,

- Kayaku challenge cup Ostrava : - 3.místo Kata,

– 1.místo Kumite Kogo,

- 2.kolo Národního poháru Bystřice p. Hostýnem - 2.místo Kumite Kogo,

– VII wiosenny turnaj karate tradycyjnego o puchar burmistra Olesnicy - 1. místo Kumite,

Hlasování ukončeno.
Děkujeme Vám za účast!

Jan Pechoušek, Fenix Ski Teamu Jeseník, běh na lyžích

Výsledky za rok 2019 :

- MS na kolečkových lyžích – MADONA (Lotyšsko) : - team sprint 1,4 x 5 km finále - 7.místo,

- sprint 0,2 km -18.místo,

- 20 km - 22.místo,

- SP v běhu na kolečkových lyžích – PEKING (Čína) : - 20 km - 7.místo,

- sprint 0,2 km - 20.místo,

- sprint 1,5 km - 7.místo,

- Alpen Cup – Oberwiesenthal (GER) : sprint 1,4 km - 29.místo,

- MS v klasickém lyžování Seefeld (AUT) : sprint - 60.místo,

- SP Lahti (FIN) : sprint - 49.místo,

- Mistrovství ČR Nové Město na Moravě : - 10 km klasicky 7.místo,

- sprint 1 km 4.místo,

- Mistrovsví světa U23 – Lahti 2019 (FIN) : - 30 km klasicky 39.místo,

- 15 km 72.místo,

- sprint 1.6 km 18.místo,

- Alpen Cup Nové Město na Moravě : sprint 1,5 km 30.místo,

- SP Toblach (ITA) – 1. etapa : sprint 25.místo,

- SP Davos (SUI) : sprint 59.místo,

- FIS race Bruksvallarna (SWE) : - sprint1,4 km 21.místo.

- 15 km klasicky 18.místo,

- Mistrovství ČR, Horní Mísečky : - sprint 2.místo,

- 50 km klasicky 5.místo,

Hlasování ukončeno.
Děkujeme Vám za účast!

Jana Kořenková, Motoklub HAM Zlaté Hory, Cross country a Enduro A CAMS

V roce 2019 se zúčastnila Mistrovství ČR Cross country a Enduro Asociace CAMS (Česká asociace motocyklového sportu) a získala titul mistryně ČR v obou disciplínách, které obhájila z loňského roku.

Výsledky za rok 2019 :

- Závody Cross country se skládaly z 6-ti závodních podniků, kdy v sobotu i v neděli se jede jeden samostatný závod. Jana se zúčastnila 5 závodů z konaných.

- 1.místa - Šiklův Mlýn, Šternberk, Liberec, Trnávka a Rudník – v každém závodním podniku v sobotu i

v nedělním závodě zvítězila a nenašla přemožitelku,

- na konci sezóny obhájila titul Mistryně ČR v Cross country v kategorii žen,

- Závody Enduro se skládaly z 6-ti závodních podniků, kdy v sobotu i v neděli se jede jeden samostatný závod. Jana se zúčastnila všech 6-ti pořádaných podniků.

- 1.místa – Zlaté Hory. Benešov, Palkovice a Šiklův Mlýn - v každém závodním podniku v sobotu i

v nedělním závodě zvítězila a nenašla přemožitelku,

- 2.místa – Neveklov, které obsadila v sobotu i v neděli,

- 2.místo – Opařany – v nedělním závodě, v sobotním závodě bohužel bez bodu z důvodu diskvalifikace,

- i tak to Janě stačilo na opětovné obhájení titulu Mistryně ČR v Enduru, kategorie ženy,

Hlasování ukončeno.
Děkujeme Vám za účast!

Marcela Kuběnová, Big Crash, šipky

Kromě šipkařského sportu je Marcela věnuje i soutěžím v požárním sportu, v neposlední řadě také trénuje malé hasiče Velká Kraš.

Výsledky za rok 2019 :

- 1.místo - turnaj BULLS mistrů – ženy,

- 1.místo – MIX - Český pohár dvojic,

- 1. Místo - "Plovoucí žebříček" pro nasazení dvojic MIX v roce 2019,

- 2 místo - Jesenická OMNI OPEN,

- 2.místo - na turnaji "Zlatohorská letka",

Hlasování ukončeno.
Děkujeme Vám za účast!

Romana Labounková, Bikrosklub Jeseník, horská kola (fourcross)

V rámci přípravy absolvovala řadu závodů v netradičních disciplínách (dual-slalom, pumptrack) v rámci cyklistických festivalů jako je například světová série Crankworx a vše podřídila jedinému cíli – uspět na začátku srpna na Mistrovství světa v Itálii. Tady potvrdila svou sportovní výkonnost a podruhé si oblékla duhový trikot.

Obhajobou titulu tak završila svou bohatou sportovní kariéru a uzavřela svou sbírku medailí ze závodů mistrovství světa v elitní ženské kategorii na osm. Dvě medaile, stříbrnou a bronzovou, má z BMX a na horských kolech získala celkem 2 zlaté, 2 stříbrné a 2 bronzové medaile.

Skvělý závěr kariéry jí nakonec také přinesl prestižní cyklistické ocenění – vítězství v anketě Král cyklistiky 2019

Výsledky za rok 2019 :

1.místo - Mistrovství světa horských kol v disciplíně fourcross – Val di Sole (Itálie) – srpen 2019,

Prestižní cyklistické ocenění – vítězství v anketě Král cyklistiky 2019

Hlasování ukončeno.
Děkujeme Vám za účast!

Miloš Matějíček st., TJ Sport Mikulovice, stolní tenis, kategorie nad 70 let

Výsledky za rok 2019 :

- 8 x 1. místo : na veteránských turnajích pořádaných Českomoravským klubem veteránů,

- 1. místo : turnaji veteránů pořádaných v červnu slovenským klubem veteránů,

- v červnu v Bratislavě přispěl velkou mírou k vítězství ČR nad SR 6 : 4, kdy získal 3,5 bodu,

- v roce 2019 odehrál 61 utkání, ve kterých nenašel přemožitele

Hlasování ukončeno.
Děkujeme Vám za účast!

Jiří Šolar, Jeseník, atletika – koule, disk, kladivo, vrhačský pětiboj

Výsledky za rok 2019 :

- 1.místo – Mistrovství Evropy v atletice veteránů v Benátkách, disk,

- 1.místa – Evropské veteránské hry v Turíně, disciplína disk, kladivo i koule,

- 1.místo – 24.Veteránské hry v Chemnitzu, koule,

- 1.místo – Mezistátní utkání veteránů ČR-Rakousko-Maďarsko-Švýcarsko-Chorvatsko-Slovinsko

v Zalaegerszegu, disk,

- 4.místo – Mistrovství Evropy v atletice veteránů v Benátkách, vrhačský pětiboj,

- Halové Mistrovství světa veteránů v atletice v Toruni : 7.místo v kouli, 8.místo v oštěpu a 9.místo

v disku,

- 10.místo - Mistrovství Evropy v atletice veteránů v Benátkách, koule,

- 2.místo – Mistrovství ČR veteránů v atletice ve Svitavách, disk,

- 2.místo - Mistrovství ČR veteránů ve vrhačském pětiboji v Brně

- Halové Mistrovství ČR veteránů v Jablonci : 2.místo koule a 3.místo disk,

Umístění ve Světových tabulkách pro rok 2019 :

- 2.místo – disk, kategorie M 65,

- 7.místo – vrhačský pětiboj, kategorie M 65,

- 19.místo – koule, kategorie M 65,

- 11.místo – disk, kategorie M 60,

- 19.místo – vrhačský pětiboj, kategorie M 60,

Hlasování ukončeno.
Děkujeme Vám za účast!

družstvo FORCE TEAM Jeseník, cyklistika

Družstvo ve složení : Filip Řeha, Štěpán Dubec, Pavla Smudalová, Ondřej Zvědělík, Šarlota Staňová, Jan Balcárek, Barbora Osladilová, Marek Buchta, Tomáš Novák, Klára Smolíková, Jakub Kovář, Jan Kovář, Jan Herynek, Matyáš Bořuta, Štěpán Špaček, Vojtěch Mačuda, Natálie Kotasová, Tereza Luzarová, Marek Volík

Výsledky za rok 2019 :

- Jesenický Šnek – vítězství v kategoriích týmů ve všech třech kategoriích – silnice, MTB i Šneček

- 2x vítězství na Českém poháru,

- 3 medaile z Mistrovství ČR,

- nespočet vítězství na závodech seriálů Jesenický Šnek a Nova Cup,

Hlasování ukončeno.
Děkujeme Vám za účast!

Fenix Ski Team Jeseník, smíšené družstvo dorostenců, běžecké lyžování

Výsledky za rok 2019 :

- 1. místo v soutěži Mistrovství ČR smíšených družstev dorostu Českého poháru

Hlasování ukončeno.
Děkujeme Vám za účast!

FK Jeseník, družstvo mladších žáků U13, fotbal

Výsledky za rok 2019 :

- vítězný tým krajského přeboru v sezoně 2018/19 vedl trenér Libor Sláma,

- mužstvo prošlo soutěží s bilancí 24 vítězství - žádná remíza - 2 porážky a skóre 185 vstřelených a

50 inkasovaných branek,

- jesenický fotbal v kategorii mladších žáků vládne krajskému přeboru také v nové sezoně 2019/20,

již pod vedením trenéra Matěje Planého, kdy během podzimní sezony mužstvo neztratilo ani bod

Hlasování ukončeno.
Děkujeme Vám za účast!

Gymnázium Jeseník, družstvo dorostenců, přespolní běh

Vítězné družstvo bylo ve složení Benjamin Vrbovský, Kryštof Horník, Radek Peňáz a Vojtěch Peňáz.

Výsledky za rok 2019 :

- 1. místo v republikovém finále v přespolním běhu,

Hlasování ukončeno.
Děkujeme Vám za účast!

Raft team H2O Jeseník, družstvo YOUNGSTER-YES, rafting

V letošním roce se posádka zúčastnila svých prvních velkých mezinárodních závodů. Na Mistrovství světa v raftingu v Austrálii získala historicky první zlatou medaili pro Českou Republiku, v kategorii U19 muži. Toto doplnila ještě ziskem dalších dvou bronzových medailí ve sprintu a v celkovém pořadí.

Na Mistrovství Evropy se posádce podařil největší úspěch ziskem 2. místa ve sjezdu v kategorii U19.

Kapitán: Tomáš Raděj, posádka: Pavel Drastich, Ondřej Ježek, Jakub Vyroubal, Vítězslav Ručka, Michael Šlesingr, Jan Lukáš, náhradník: Matěj Čížek,

Výsledky za rok 2019 :

Mistrovství Světa: Austálie, Queensland, řeka Tully, květen 2019, R6 - šestimístné rafty, U19 muži:

- Mistři světa v ratingu slalom,

- 3. místo - v raftingu sprint,

- 3. místo - v absolutním hodnocení,

Mistrovství Evropy: Bosna-Hercegovina, řeka Vrbas, červenec 2019, R6 - šestimístné rafty, U19 muži:

- 2. místo – v raftingu sjezd,

Evropský pohár, závod Wildalpen Salza Rakousko, duben 2019, R4 - čtyřmístné rafty, U19 muži:

- 2. místo v celkovém hodnocení v kategorii do U23 muži,

Národní raftové závody:

- Mistři ČR v R4 - čtyřmístné rafty, U19 muži,

- Mistři ČR v R6 - šestimístné rafty, U19 muži,

- Vítězové Český pohár R4 - čtyřmístné rafty, U19 muži,

- Vítězové Nominačních závodů R6 - šestimístné rafty, U19 muži,

Hlasování ukončeno.
Děkujeme Vám za účast!

Tělovýchovná jednota Zlaté Hory, družstvo mladších přípravek, fotbal

Výsledky za rok 2019 :

- SR 2018-19 : v konečné tabulce OP mladších přípravek 1.místo,

- SR 2019-20 : po podzimní části v OP mladších přípravek 1.místo,

- zimní liga OFS : konečné 2.místo,

- turnaj v Šumperku : 5.místo,

- charitativní turnaj ve Velké Bystřici : 4.místo,

- finalový turnaj OFS Jeseník : 1.místo,

- turnaj v Jindřichově : 3.místo,

- turnaj v Jeseníku : 5.místo,

Hlasování ukončeno.
Děkujeme Vám za účast!

Rostislav Brokeš, cyklistika FORCE TEAM Jeseník

- trenér cyklistiky sportovních tříd na Gymnáziu Jeseník a Force team Jeseník,

- trenér Filipa Řehy.

- trenér Force team Jeseník 4 roky,

- ředitel akce Mistrovství ČR a Mistrovství SR mládeže a žen v silniční cyklistice 3.-7.7.2019 Vidnava a

okolí,

Hlasování ukončeno.
Děkujeme Vám za účast!

Květoslav Žalčík, Fenix Ski Team Jeseník, běžecké lyžován

Jeho tréninková skupina včele s juniorskými reprezentanty Kimem Žalčíkem, Vladimírem Kozlovským, Jakub Strouhalem zaznamenala mimořádné úspěchy jak na poli domácím, tak i na poli mezinárodním, mladší svěřenci Jolanta Byrtus a Benjamin Vrbovský, patří ve svých dorosteneckých kategoriích mezi republikovou špičku. Benjamin Vrbovský se prosadil i v atletické disciplíně běhu do vrchu, kdy se zúčastnil v listopadu 2019 MS v běhu do vrchu, které se konalo v Argentině.

O kvalitě tréninkové práce svědčí i jednotlivé nominace všech jeho svěřenců.

Hlasování ukončeno.
Děkujeme Vám za účast!

Rüdiger Nistler, FK Jeseník, fotbal

Jedna z významných osobností jesenické kopané oslavila v loňském roce pětasedmdesáté narozeniny.

V jesenickém klubu začínal v roce 1956 v žákovském družstvu, v sedmnácti letech již byl zařazen do dospělého A mužstva tehdejší Jiskry Jeseník. Po skončení bohaté aktivní kariéry plynule přešel na trenérskou lavičku, vedl v roli trenéra snad všechny věkové kategorie, pracoval také jako funkcionář a správce stadionu. I dnes je stále aktivní v jesenickém fotbale, a to jako kustod klubu.

Hlasování ukončeno.
Děkujeme Vám za účast!

Roman Peštuka, Fenix Ski Team Jeseník, běžecké lyžování

Dlouholetý předseda lyžařského běžeckého klubu Fenix Ski Teamu Jeseník. Za jeho více než 15-ti letého působení u kormidla klubu se podařilo profesionalizovat chod Fenix Ski Teamu a dostat jej na špičkovou úroveň v ČR. 12 let taktéž zastával funkci člena či místopředsedy Rady úseku běžeckých disciplín Svazu lyžařů ČR

Hlasování ukončeno.
Děkujeme Vám za účast!

bratři Adam a Miloš Pudilovi, SK Slavia Praha, odchovanci FC Tatran Supíkovice, fotbal

S fotbalem začínali v Supíkovicích, v mládežnických kategoriích přestoupli do FK Jeseník a následněc do SK Slavia Praha, kde v současné době působí v akademii.

Výsledky za rok 2019 : - od února 2019 patřili k oporám kategorie U 14, kdy vyhráli českou ligu žáků,

- v současné době působí oba v kategorii U 15, kde jsou v základní sestavě družstva,

- Adam je nejlepší střelec ve Slavii v U15,

- také přispěl k výhře v Dortmundu s Borusií 2 góly kde vyhráli 5:1,

- Miloš jako levý obránce se dostal do výběru Reprezentace ČR kategorie U15 .

Hlasování ukončeno.
Děkujeme Vám za účast!

Petr Ševčík, SK Slavia Praha, odchovanec FC Tatran Supíkovice, fotbal

Pětadvacetiletý rodák ze Supíkovic se přes benjamínky v rodné obci a mladší žáky v FK Jeseník přesunul do mládežnických struktur Sigmy Olomouc. Odkud v roce 2017 přestoupil do Slovanu Liberec a na začátku loňského roku do pražské Slavie. S ní v uplynulém roce zažil řadu úspěchů, včetně zisku mistrovského titulu a postupu do Ligy Mistrů. V listopadu se pak poprvé objevil v reprezentační nominaci a zasáhl v dresu národního týmu do kvalifikačních utkání s Kosovem a v Bulharsku. Fotbalovou Evropu zaujal dvěma krásnými góly do sítě londýnské Chelsea a skvělými výkony v Lize Mistrů proti Barceloně, Dortmundu a Interu Milán.

Hlasování ukončeno.
Děkujeme Vám za účast!

Tomáš Kajnar, Tělovýchovná jednota Zlaté Hory, cyklistika

Tomáš Kajnar reprezentuje Českou republiku mezi handicapovanými cyklisty v kategorii C5-omezení po amputaci ruky (pracovní úraz). Výsledky v roce 2019 :

- 4.místo - v celkovém pořadí Českého poháru MTB i přes zranění a výpadek v tréninku v polovině

sezony,

- 2.msto – Mistrovství ČR handicapovaných cyklistů MTB 2019 Ostravský chachar,

- vrchař roku 2019 České republiky - vysokohorská časovka českého MTB poháru,

- vítězství ve čtyřech dílech Českého poháru MTB 2019,

- vítězství - časovka na Zlaté Návrší,

- vítěz - Moravský bikemaraton Leština 2019.,

- vítěz - mezinárodního závodu international MTB marathon Malevil cup 2019,

- vítěz - bikero cyklomaraton Hradec Králové,

- 2.místo - Český pohár Handicapovaných 2019 Author Bezděz,

- stále držitelem českých rekordů na dráze na 1 kilometr a 4 kilometry s pevným startem, rekordu v

závodě Časovka na Šerák, rekordu v časovce trojic GIRO di Rejvíz a rekordu v Krkonoších v časovce

při výjezdu na Zlaté Návrší

Hlasování ukončeno.
Děkujeme Vám za účast!