Plzeň - krajské kolo
25.3.2020, 18:00, (Středa), Měšťanská beseda Plzeň

V této události můžete hlasovat až pro 5 nominovaných.

Přehled nominovaných

Michal Vimmer Tělovýchovná jednota zdravotně postižených Halma z.s. atletika

Michal je atlet v kategorii para atletika, tedy sportovec s tělesným postižením. Se sportem začínal již od dětského věku s velkou podporou rodiny. Postupem času se vyprofiloval ve skvělého atleta, který se specializuje na technické disciplíny disk, koule, oštěp. Je také skvělým sprinterem. Jeho tréninková skupina byla nejprve ve Zbůchu pod vedením trenéra Romana Sudy, následně se začal připravovat se sportovci bez postižení v oddíle TJ Sokol Petřín. V současnosti studuje Michal na ČVUT v Praze a trénuje na USK Praha pod vedením trenéra Jana Sutnara. V letošní sezóně má před sebou několik mezinárodních akcích, kde je ještě možné plnit limity pro Letní paralympijské hry v Tokiu. Nejblíže má Michal k limitu v disku, kde mu chybí jen několik desítek centimetrů.

Hlasování ukončeno.
Děkujeme Vám za účast!

Lucie Drozdová DHC Plzeň z.s. házená

Lucie Drozdová je oporou starších dorostenek DHC Plzeň. Díky výborným výkonům si vydobyla i místo v základní sestavě družstva žen. Je členkou reprezentačního družstva dorostenek a nedávno dostala pozvánku i do reprezentačního družstva juniorek. Hraje na postu spojky a pivota, je to neuvěřitelně chytrá hráčka, která vyniká přehledem ve hře a výbornou obranou. 

Hlasování ukončeno.
Děkujeme Vám za účast!

Denisa Řáhová TJ Prazdroj Plzeň rychlostní kanoistika

Denisa obhajovala dvě bronzové medaile z MEJ 2018. V roce 2019 vybojovala na MEJ v Račicích dvě 7 místa a na MSJ v Rumunsku byla 13 a 14. Vše na C1 200 a 500m. Na mistrovství ČR obhájila na těchto tratích prvenství. Nyní se připravuje na donominační závod na OH 2020 v Tokiu.

Hlasování ukončeno.
Děkujeme Vám za účast!

Petr Stránský Český svaz vzpírání vzpírání

Petr Stránský, pravidelný reprezentant ČR ve vzpírání a mnohonásobný mistr ČR v kategorii do 20 let, 23 let, mužů i akademický mistr. Je závodníkem PSK Olymp Praha, v nejvyšší české lize startuje za tým SKVOZ Horní Suchá. V Plzni studuje 3. rokem Lékařskou faktultu Univerzity Karlovy.

Hlasování ukončeno.
Děkujeme Vám za účast!

SSK Dukla Plzeň sportovní střelba - pistole

Reprezentační družstvo juniorů pistolářů získalo ve složení Antonín Tupý, Matěj Rampula oba z Dukly Plzeň a Jan Vildomec zlatou medaili v soutěži družstev v disciplíně Standardní pistole na mistrovství Evropy juniorů v italské Boloni.

Navázali tak úspěšně na bronz v téže disciplíně na Mistrovství světa v Koreji z roku 2018.

V Itálii, pak obsadili jako družstvo ještě čtvrté místo v disciplíně sportovní pistole a rychlopalná pistole

Hlasování ukončeno.
Děkujeme Vám za účast!

Antonín Tupý SSK Dukla Plzeň sportovní střelba - pistole

Letošní rok byl pro Tondu posledním juniorským a přál si vybojovat svou první individuální
medaili na MEJ.
To se mu podařilo v italské Boloni.  Po napínavém finále, kam postupuje šest nejlepších
 juniorů získal stříbro v olympijské rychlopalbě.

Pěkný výkon předvedl i ve standardní pistoli, kde v soutěži družstev přispěl
 k zisku titulu mistrů Evropy. Odvezl si tak z ME celkem dva cenné kovy.

Na MČR vybojoval 2 tituly Mistra republiky v soutěži družstev.

Hlasování ukončeno.
Děkujeme Vám za účast!

Matěj Rampula SSK Dukla Plzeň sportovní střelba - pistole

Matěj Rampula potvrdil, že patří k evropské špičce juniorů.

Na MEJ v Boloni zastřílel výborně v disciplíně standardní pistole. Výkonem v osobním
rekordu 571 bodů vybojoval individuální stříbro a pomohl družstvu k titulu mistrů Evropy.
Tento výkon by bral stříbro i v kategorii  mužů.

V další disciplíně ve sportovní pistoli skončil na pěkném 5. místě.

Na MČR vybojoval celkem 4 tituly Mistra republiky. Dva individuální a dva družstevní. 

Hlasování ukončeno.
Děkujeme Vám za účast!

Linda Suchá AK ŠKODA Plzeň atletika

Talentovaná juniorka, která má za sebou už dvě mistrovství Evropy kde se vždy probojovala do finále tak i finálovou účast na světové olympiádě mládeže. V životě tiché děvče, která se vždy nejvíc rozdovádí právě v sektoru pro skok daleký za což mluví právě její výčet úspěchů. 

Hlasování ukončeno.
Děkujeme Vám za účast!

Tereza Petržilková AK Škoda Plzeň atletika, 400 m

Tereza je živým příkladem toho, že se dá se sportem začít i později, než udává dnešní trend. S atletikou začínala ve dvaceti letech a každým rokem se doposud dokázala zlepšovat. Potvrzují to i výsledky sezóny 2019, kdy reprezentovala Českou republiku na třech významných akcích, kterými byly Evropské hry, Mistrovství Evropy družstev a Mistrovství světa. Ke své vizitce si přidala národní rekord a další tři krajské rekordy. Na republikových šampionátech v hale i na dráze vybojovala bronzovou medaili na trati 400 metrů, kde podlehla jen takovým jménům atletiky jako Lada Vondrová a Zuzana Hejnová. V klubových barvách se podílela na titulu štafety 4x400 metrů žen a rovněž byla součástí ženského týmu Škoda Plzeň, který zaznamenal historický úspěch ziskem stříbra v extralize. 

Hlasování ukončeno.
Děkujeme Vám za účast!

Tereza Hrochová AK ŠKODA Plzeň atletika

Jedná se o nejvšestrannější atletku české republiky. Republikové tituly i mezinárodní úspěchy dokáže získávat napříč disciplínami i soutěžemi. Zvládne světové šampionáty v běhu do vrchu, uspět na půlmaratonu na silnici na světové univerziádě a letos patří k několika násobným medailistkám na MČR na dráze. K tomu úspěšně zvládla studium na právnické fakultě v Plzni. Její rozsah disciplín udivuje celou českou atletiku. Postavou drobná a ,ale výsledky tréninkovým zápřahem nejtvrdší ze všech. 

Hlasování ukončeno.
Děkujeme Vám za účast!

Michal Forejt AK ŠKODA Plzeň atletika

Jedná se bezesporu o jednu z největších budoucích hvězd české atletiky. V myšlení, tréninku u zaujetím pro atletiku a úspěch patří k výjimečným atletům, který si dokáže získat i své okolí stejně jako jeho dvojče Kuba. Prostě dvojčata

Držitel druhého nejlepšího výkonu v historii ČR v hodu diskem v juniorské kategorii. Absolvent strojní průmyslové školy. Mé záliby jsou sport, rybaření a auta.

Hlasování ukončeno.
Děkujeme Vám za účast!

Jakub Forejt AK ŠKODA Plzeň atletika

Jedná se bezesporu o jednu z největších budoucích hvězd české atletiky. V myšlení, tréninku u zaujetím pro atletiku a úspěch patří k výjimečným atletům, který si dokáže získat i své okolí stejně jako jeho dvojče Michal. Prostě dvojčata

Hlasování ukončeno.
Děkujeme Vám za účast!

Kolektiv - junioři AK ŠKODA Plzeň atletika

Už 20 měsíců v řadě tento tým jen vítězí a nezaznamenal žádnou porážku. Což jsou momentálně dvě celé atletické sezóny.
Na své pouti dokázali porazit během dvou sezón na 50 týmů bez jediné porážky jak v ČR tak v Evropě.
Tento tým sestavený převážně z odchovanců klubu patří k suverénům české juniorské atletiky. Je to výsledek dlouhodobé práce a koncepce klubu, která odstartovala společně s vybudováním nového a moderního Atletického stadionu města Plzně v roce 2013

Hlasování ukončeno.
Děkujeme Vám za účast!

AK ŠKODA Plzeň atletika

Další skvělí výsledek plzeňské atletiky obstaraly ženy AK ŠKODA Plzeň. Za poslední roky se tento tým pevně usadil na špici týmové soutěže v kategorii žen. V Roce 2019 nás ve finále dokázal porazit jen plně profesionální tým žen USK Praha. Plzeňský tým se skládá z 24 závodnic. Z toho máme v týmu 13 reprezentantek i dvě olympioničky. Jasný důkaz toho, že plzeň je poslední roky mekou české atletiky 

Hlasování ukončeno.
Děkujeme Vám za účast!

Martin Lang Slavoj Plzeň vodní lyžování

Zlepšení osobních rekordů, zařazení do reprezentace, účast na ME, zodpovědný přístup k tréninku, dobré studijní výsledky.

Hlasování ukončeno.
Děkujeme Vám za účast!

Petr Nymburský SSK Dukla Plzeň sportovní střelba – puškové disciplíny

Petr pochází ze střeleckého klubu v Černovicích a od roku 2012 působí u Armádního sportovního oddílu Dukla Plzeň. V roce 2019 dokončil VŠ studia a získal titul Ing.

V obou olympijských disciplínách patří do mužské reprezentace ČR. V disciplíně LM 3x40 si vytvořil nový osobní rekord 1180 bodů. V průběhu sezóny již prokazoval schopnost střílet vysoké výkony na důležitých soutěžích SP. Ve vzduchové pušce nastřílel své sezónní maximum na EH, kde zůstal těsně za finálovou účastí. Jeho forma gradovala na ME v Itálii, kde po skvělém výkonu vyhrál třípolohovou soutěž z malorážky, získal QP na OH a byl hlavním strůjcem úspěchu celého družstva na stříbrné pozici.

Nyní je již zařazen do olympijské přípravy. Důležitými osobami v jeho přípravě jsou otec Petr Nymburský st. a trenér Matt Emmons.

Hlasování ukončeno.
Děkujeme Vám za účast!

Nikola Mazurová SSK Dukla Plzeň sportovní střelba – puškové disciplíny

Nikola pochází ze střeleckého klubu Doudleby n.O. a od roku 2010 je členkou Armádního sportovního oddílu Dukla Plzeň. Již v roce 2016 se účastnila OH v Riu.

V uplynulé sezóně si zlepšila oba reprezentační průměry a vytvořila si nové osobní rekordy. Patří mezi tři nejlepší ženy v reprezentaci ČR. Opět prokázala schopnost připravit se na vrcholnou soutěž. Na HME ji sice chyběl 1 bod do finálové soutěže, ale na EH v Bělorusku postoupila do finálových soutěží obou olympijských disciplín a hned v té první, vzduchové pušce získala bronz a QP na OH. V dalším finále z malorážky pak přidala stříbro.

Nyní je již zařazena do olympijské přípravy, pod vedením svého otce a osobního trenéra  Ivo Mazury v jedné osobě se připravuje na vrcholné soutěže letošního roku.

Hlasování ukončeno.
Děkujeme Vám za účast!

Filip Nepejchal SSK Dukla Plzeň sportovní střelba – puškové disciplíny

Filip pochází ze střeleckého klubu v Kolíně a od konce roku 2018 je členem Armádního sportovního oddílu Dukla Plzeň. V roce 2016 se již účastnil OH v Riu.

Na začátku roku 2019 vyhrál juniorského Mistra Evropy v novém juniorském evropském rekordu, poté vylepšil na Mistrovství ČR rekord ČR, následovalo vítězství na SP v Číně v malorážce, kde získal QP pro OH a vytvořil juniorský světový rekord. Poté zvítězil na SP v Německu ve vzduchové pušce. Z Evropských her v Bělorusku přivezl dvě bronzová umístění a juniorský rekord her. Na ME v Itálii přidal dvojnásobný stříbrný úspěch ve střelbě z malorážné pušky a vrcholem kulové sezóny pak bylo jeho vítězství ve finále SP v Číně.

Na základě této sbírky úspěchů byl Filip vyhlášen nejlepším střelcem světa roku 2019 v disciplíně libovolná malorážka 3x40 ran!

Nyní je zařazen do olympijské přípravy a pod vedením trenéra Jana Videckého se chystá na vrcholné soutěže letošního roku.

Hlasování ukončeno.
Děkujeme Vám za účast!

Družstvo SSK Dukla Plzeň - Nymburský, Nepejchal, Hrčkulák sportovní střelba – puškové disciplíny

Družstvo složené z členů Armádního sportovního oddílu Dukly Plzeň, Petr Nymburský, Filip Nepejchal a David Hrčkulák, získalo na Mistrovství Evropy ve sportovní kulové střelbě 2.místo v disciplíně libovolná malorážka 3x40 ran.

Tato disciplína se označuje jako královská, jelikož se střílí celkem 120 ran za 3 hodiny ve třech střeleckých polohách – kleče, leže, stoje, a to na vzdálenost 50m z malorážné pušky. Desítku o velikosti 1cm musí střelci trefovat zhruba 8x z deseti pokusů, aby mohli pomýšlet na medailové umístění.

Tento medailový úspěch je jedinečný v tom, že se zopakoval po 33 letech! Tehdy to byli plzeňští střelci Bakeš, Kůrka, Soukeník.

Hlasování ukončeno.
Děkujeme Vám za účast!

Matthew David Emmons SSK Dukla Plzeň sportovní střelba – puškové disciplíny

Matt je dlouholetý reprezentant USA ve sportovní střelbě, výčet jeho úspěchů na sportovním poli by byl opravdu dlouhý, nejvýznamnější jsou jeho medailové úspěchy z olympiád 2004,2008,2012.

Také je čtyřnásobným otcem, manželem nejznámější české střelkyně Kateřiny Emmons (dříve Kůrková).

Od roku 2017 je trenérem u Armádního sportovního oddílu Dukla Plzeň, kde má na starost přípravu profesionálních střelců v puškových disciplínách připravujících se v Plzni.

Společně s Janem Videckým stojí za úspěchem stříbrného družstva puškařů na ME v Itálii.

Hlasování ukončeno.
Děkujeme Vám za účast!

TJ Plzeň Litice pozemní hokej

Muži vyhráli v červnu 2019 po devíti letech titul Mistra České republiky v olympijském pozemním hokeji. Doma na nově zrekonstruovaném hřišti před 400 diváky v tzv. Final four nejprve zdolali v semifinále Rakovník 5:2 a ve finále Bohemians Praha na nájezdy. Poté co v základní hrací době remízovali 1:1. Vítězný gól dal Lukáš Nocar. Díky tomu postoupili do evropského poháru Trophy II. (třetí výkonnostní soutěž z celkem sedmi úrovní) v roce 2020, který se bude v květnu konat v Severním Irsku. V týmu je několik reprezentantů ČR, mj. Jakub Koryťák, Adam Uhlíř, Reinhard Nicklas a Ondřej Sochor. 

Hlasování ukončeno.
Děkujeme Vám za účast!

Adam Uhlíř TJ Plzeň Litice pozemní hokej

Adam byl v červnu 2019 na základě ankety Českého svazu pozemního hokeje při Final four nejvyšší soutěže vyhlášen nejlepším pozemním hokejistou České republiky za sezónu 2018/19.
Přes své mládí je od svých osmnácti let v širším kádru reprezentace České republiky v pozemním a halovém hokeji.
Mj. se v posledních pěti letech zúčastnil kvalifikace na OH v Kapském městě v Jihoafrické republice, třikrát hrál kvalifikaci na MS, ME, v roce 2018 se zúčastnil halového ME v Belgii, v lednu 2020 halového ME v Berlíně. Přitom zvládá studovat vysokou školu a trénovat děti

Hlasování ukončeno.
Děkujeme Vám za účast!

Tereza Nová Sportovní Club Černý, z. s sjezdové lyžování

Cílevědomá a ctižádostivá sportovkyně, která se zapisuje do historie západočeského sjezdového lyžování. Neboť doposud v ženské kategorii v západočeském kraji nikdo nedosáhl na nominace na: Mistrovství světa juniorů, Světovou zimní univerziádu a také nikdo doposud nebyl zařazen do reprezentačního družstva žen SLČR.
Tereza těchto výsledků dosahuje zejména svým disciplinovaným přístupem již od žákovských let. Věříme, že jí tempo a nasazení vydrží i v ženské kategorii.

Hlasování ukončeno.
Děkujeme Vám za účast!

Jakub Janda Greensgate golf club golf

Jakub dlouhodbě patří mezi největší mládežnické naděje, nejen u nás v regionu, ale i v rámci celé České Republiky. Jakub golfem doslova žije a na golfu tráví téměř všechen volný čas. Tréninková píle ho vynesla v loňském roce i na první reprezentační akci, a to do Francie na prestižní juniorský turnaj Evian Junior Cahmpionship. Jakubou doménou je velká vyrovnanost všech aspektů hry. I proto má ve sbírce několik titulů mistra ČR.

Hlasování ukončeno.
Děkujeme Vám za účast!

Petr Hrubý Greensgate golf club golf

Petr Hrubý je dlouholetým reprezentantem České Republiky, našeho klubu Greensgate a nyní i unoverzity v americkém Washingtonu, kde momentálně studuje. Petr je historicky prvním plzeňanem, který reprezentoval naši zemi na Mistrovství světa v golfu, konkrétně v Irsku před dvěma lety. Petr je známý svoji oddaností golfu, herní houževnatostí a bojovností, která mu přinesla již mnoho úspěchů. Věřme, že tomu tak bude i nadále a brzy rozšíří počet startů na European tour, kde startoval poprvé v loňském roce.

Hlasování ukončeno.
Děkujeme Vám za účast!

Greensgate golf club golf ženy

Loňská sezona se u teamu žen dá nazvat " nahoru - dolu ". Po nadějném startu, sešup do sestupových vod a pak posun opět do klidného středu tabulky. Bohužel nevyšel boj o postup do finále, kde jsme nedokázali udržet slibně rozjetý zápas. Konečné třetí místo lze hodnoti jako úspěch, ale ambice teamu byly vyšší.

Hlasování ukončeno.
Děkujeme Vám za účast!

Greensgate golf club golf muži

Mužský team měl od počátku ty nejvyšší ambice, tedy zisk zlaté medaile. Bohužel se to o kousek nepodařilo. Prohráli jsme ve finále s Kunětickou Horou. Vzhledem k obřímu potenciálu našeho teamu i to lze brát jako příslib do budoucna. Jedná se o družstvo s nejmladším věkovým průměrem v extralize. Odpověď dostaneme v této sezoně, kdy budeme mít opět ty nejvyšší ambice.

Hlasování ukončeno.
Děkujeme Vám za účast!

Viktorie Trůková Greensgate golf club golf

Viki Trůková od svých 4 let doslova žije golfem a tráví na něm opravdu hodně času. Píle přináší ovoce a loňském třetí místo na mistrovství ČR a titul na mistrovství Rakouska hovoří za vše. Viki ve své hře těží zejména ze své délky, kterou doslova deptá své soupeřky. Určitě chce Viki do budoucna pracovat na krátké hře a zejména puttování. Viki v loňském roce startoval i v Extralize družstev žen, to vše stihla v 11 letech.

Hlasování ukončeno.
Děkujeme Vám za účast!

Milan Volák HC Plzeň 1929 lední hokej

Trenér pan Milan Volák je odchovanec Plzeňského hokeje. Byl hráčem prvního mužstva HC Škoda Plzeň v 90 letech. Po skončení své hokejové kariéry začal působit u mládež. Má dlouhodobé výborné výsledky s výchovou mladých hráčů, a proto je navržen na ocenění trenér města Plzně

Hlasování ukončeno.
Děkujeme Vám za účast!

Kristián Kolář brankář juniorů HC ŠKODA PLZEŇ lední hokej

Klíčový hráč v celé sezoně. Jako brankář měl zásadní vliv na výsledky i celkové 3. místo v republice. V sezoně se probojoval i do kádru prvního mužstva.

Hlasování ukončeno.
Děkujeme Vám za účast!

Družstvo juniorů HC ŠKODA PLZEŇ lední hokej

V sezoně se pohybovali v horních patrech tabulky. Vyhráli svoji skupinu (základní skupina) extraligy. V nadstavbě (celorepublikově) skončili na 4. místě. Skupinu o play off vyhráli. 

Hlasování ukončeno.
Děkujeme Vám za účast!

Talent M.A.T. Plzeň házená

Tým házenkářů Talentu M.A.T. Plzeň je nejúspěšnějším českým házenkářským klubem posledních let. Díky svým výsledkům na domácí scéně si pravidelně získává i právo účasti v evropských pohárových soutěžích. Svoje výsadní postavení vloni opět potvrdil ziskem titulu Mistra České republiky pro rok 2019.

Hlasování ukončeno.
Děkujeme Vám za účast!

Michal Tonar Talent M.A.T. Plzeň házená

Pan Michal Tonar je trenérem  házenkářů Talentu M.A.T. Plzeň, který je nejúspěšnějším českým házenkářským klubem posledních let. Díky svým výsledkům na domácí scéně si pravidelně získává i právo účasti v evropských pohárových soutěžích. Svoje výsadní postavení vloni opět potvrdil ziskem titulu Mistra České republiky pro rok 2019

Hlasování ukončeno.
Děkujeme Vám za účast!

Jan Louda USK Plzeň badminton

Po zranění z autonehody na zlomku roku 2018/19,se Honza postupně dostával opět do formy, která se postupně projevuje viz níže zmíněné výsledky. Na začátku roku 2020 se Honza již podruhé stal mistrem České republiky mužů ve dvouhře.

Hlasování ukončeno.
Děkujeme Vám za účast!

Adéla Holubová Cyklistika Plzeň, z.s. cyklistika

Povedený přestup do vyšší věkové kategorie. Úspěšná sezona 2019 korunovaná  získáním mistrovského titulu, sedmým místem na ME, pozvánkou do reprezentace ČR, premiérovou účastí na MS v Kanadě a účastí na mezinárodním kempu pro talentované sportovce pořádaným UCI ve Švýcarsku. Klidná, milá a přátelská sportovkyně, s oblíbenou hláškou : Jo, v pohodě.  

Hlasování ukončeno.
Děkujeme Vám za účast!

HC Škoda Plzeň - A tým Lední hokej

Tým HC Škoda Plzeň se v uplynulé sezóně pod vedením Milana Gulaše probojoval do semifinále Ligy mistrů, v základní části se umístil na 3. místě a získal v play off bronzové medaile.*

Hlasování ukončeno.
Děkujeme Vám za účast!

Milan Gulaš HC Škoda Plzeň Lední hokej

Milan Gulaš byl podruhé za sebou zvolen samotnými hokejisty Tipsport extraligy jako hokejista uplynulé sezóny. 34letý útočník Plzně se stal nejproduktivnějším hráčem i nejlepším střelcem základní části domácí soutěže. Při slavnostním ceremoniálu v brněnském hotelu Holiday Inn navíc převzal i ocenění pro nejčastěji vyhlášeného hráče utkání.
Poprvé se probojoval i na velký reprezentační turnaj – v Bratislavě skončil s národním hokejovým týmem na 4. místě, vstřelil i svůj první gól ma mistrovství světa.

V uplynulé sezóně byl kapitánem týmu HC Škoda Plzeň, který se pod jeho vedením probojoval do semifinále Ligy mistrů, v základní části se umístil na 3. místě a získal v play off bronzové medaile.*

Hlasování ukončeno.
Děkujeme Vám za účast!

A-tým mužů 1. LK Plzeň 1935 lukostřelba

Družstvo mužů 1. LK Plzeň 1935 patří již 8 let mezi absolutní republikovou špičku. V roce 2019 má na kontě ze čtyř nejvyšších soutěží dva tituly, jedno druhé a jedno třetí místo.

Za úspěchy týmu stojí hlavně tvrdá práce všech střelců, kteří se snaží i přes amatérské podmínky posunout plzeňskou lukostřelbu na evropskou či světovou úroveň profesionálních sportovců. Výhodou týmu je i šířka jeho kádru, který je postupně doplňován z juniorských odchovanců.

Hlasování ukončeno.
Děkujeme Vám za účast!

Erik Ebermann 1. lukostřelecký klub Plzeň 1935, z. s. lukostřelba

Erik se v roce 2018 doslova katapultoval mezi českou lukostřeleckou špičku. O to složitější pozici měl pro rok 2019, kdy chtěl uhájit výsledky z roku 2018, což se mu nakonec povedlo. Zvítězil v Poháru ČLS, stal se mistrem republiky a s družstvem znovu posunul český rekord. Právem pak vyhrál v anketě „Lukostřelec roku“.

Jeho touha po detailu, pracovitost a houževnatost, ale i oddanost k týmu a podpora dospělých i mladých střelců z něj dělají skvělého člověka a velkou naději pro lukostřelecký sport.

Hlasování ukončeno.
Děkujeme Vám za účast!

Jan Šípek 1. lukostřelecký klub Plzeň 1935, z. s. lukostřelba

Šéftrenér 1. LK Plzeň 1935 vede tým 11 trenérů a 5 instruktorů, kteří se starají o 150 aktivně střílejících sportovců.

Účastní se osobně všech nejvyšších soutěží v ČR jako vedoucí výpravy. Střelci 1. LK Plzeň 1935 vybojovali v roce 2019 30 medailí na MČR, z toho 9 titulů Mistrů ČR napříč všemi kategoriemi i disciplínami. Dalších 5 medailí získali střelci v dlouhodobých klubových soutěžích.

A-tým mužů i A-tým žen jsou nejúspěšnější kolektivy ve svých kategoriích.

Trenér se stará o přípravu 4 reprezentantů, kteří se v roce 2019 dvanáctkrát zúčastnili mezinárodní akce typu MS, ME, evropský či světový pohár. V polovině případů byl Jan Šípek na místě se svými svěřenci.

Za úspěchy svých svěřenců byl podruhé zvolen „Trenérem roku“ v anketě „Lukostřelec roku 2019“.

Jako každý malý sport i lukostřelba naráží na své limity hlavně kvůli finančním prostředkům a zázemí. Mezinárodní úspěchy jsou dosahovány se sebezapřením trenérů i střelců, protože vyrovnat se jako amatéři profesionálům je nesmírně těžké.

Hlasování ukončeno.
Děkujeme Vám za účast!

Patrik Dimov 1. lukostřelecký klub Plzeň 1935, z. s. lukostřelba

Patrik se v lukostřelbě pohybuje již od žákovského věku. Má za sebou mnoho medailí z MČR mezi mladšími i staršími žáky včetně několika titulů Mistra ČR. V letošním roce se jeho výkonnost v juniorské kategorii natolik posunula, že mu bylo nabídnuto i místo v A-týmu mužů pro následující rok.

Jeho veselá nálada, chuť do práce a vytrvalost ve všem co dělá ho každým tréninkem posouvá dopředu.

Hlasování ukončeno.
Děkujeme Vám za účast!

Tým juniorek 1. LK Plzeň 1935 lukostřelba

Družstvo juniorek 1. LK Plzeň 1935 se již mnoho let stabilně drží na medailových umístěních v rámci ČR. Jako v každém mládežnickém družstvu sportovci přicházejí, odcházejí, posunují se na vyšší mety či úplně končí se sportem. Přesto členská základna 1. LK Plzeň 1935 je tak široká, že i tým juniorek již několik let po sobě patří mezi medailistky na MČR.

Hlasování ukončeno.
Děkujeme Vám za účast!

Eliška Honzíková 1. lukostřelecký klub Plzeň 1935, z. s. lukostřelba

Eliška střílí jen několik let z toho jen poslední rok výkonnostní formou. V letošním roce si poprvé sáhla na medailová umístění na MČR. V letošním roce se její výkonnost v juniorské kategorii natolik posunula, že jí bylo nabídnuto místo v A-týmu žen pro následující rok.

Elišky houževnatost v tréninku a nadšení do střelby by trenéři uvítali u většiny mladých střelců.

Hlasování ukončeno.
Děkujeme Vám za účast!

Tým juniorů 1. LK Plzeň 1935 lukostřelba

Družstvo juniorů 1. LK Plzeň 1935 se již mnoho let stabilně drží na medailových umístěních v rámci ČR. Jako v každém mládežnickém družstvu sportovci přicházejí, odcházejí, posunují se na vyšší mety či úplně končí se sportem. Přesto členská základna 1. LK Plzeň 1935 je tak široká, že je juniorský tým již několik let po sobě mezi medailisty na MČR.

Hlasování ukončeno.
Děkujeme Vám za účast!

Tadeáš Kalvas 1. lukostřelecký klub Plzeň 1935, z. s. lukostřelba

Tadeáš se v české lukostřelecké špičce pohybuje již mnoho let. Od prvního zisku titulu Mistra ČR ušel dlouhou cestu plnou výher a proher. V současné chvíli se věnuje hlavně terénní disciplíně, ve které již 3 roky v rámci ČR dominuje. Vedle toho je však stabilním členem ligového družstva jak v terčové, tak v halové disciplíně.

Jeho veselá nálada, sdílnost o informace a motivace dospělých i mladých střelců je vynikajícím příkladem, jak by se měl sportovec chovat nejen na sportovišti, ale i mimo něj.

Hlasování ukončeno.
Děkujeme Vám za účast!

A-tým žen 1. LK Plzeň 1935 lukostřelba

Družstvo žen 1. LK Plzeň 1935 patří již 6 let mezi absolutní republikovou špičku. V roce 2019 má na kontě ze čtyř nejvyšších soutěží dva tituly a dvě druhá místa.

Za úspěchy týmu stojí hlavně tvrdá práce všech střelkyň, které se snaží i přes amatérské podmínky posunout plzeňskou lukostřelbu na evropskou či světovou úroveň. Výhodou týmu je skvělá atmosféra a šířka jeho kádru, který je postupně doplňován z juniorek.

Hlasování ukončeno.
Děkujeme Vám za účast!

Tereza Koželuhová Greensgate golf club golf

Terka Koželuhová zaznamenal v loňském roce několik skvělých výsledků a to i mezi profesionálkami, zejména na turnaji série LETAS hraném na Konopišti. Terka dokázala vzorně skloubit povinnosti maturanta s golfem a loňskou sezonu tak můžeme hodnotit jako úspěšnou.Nyní se Terka připravuje na novou sezonu ve Španělsku, kde pracuje zejména na prodloužení svých ran.
 

Hlasování ukončeno.
Děkujeme Vám za účast!

Lucie Brázdová SSK Olymp Plzeň sportovní střelba - vzduchová puška 60 ran

Lucie je členkou reprezentačního družstva ČR, je pravidelná účastnice světových pohárů. V současné chvíli se mimo jiné připravuje na závěrečné zkoušky studia na Masarykově univerzitě v Brně. Je zařazena do sportovního střediska Olymp CSMV v Plzni.

Hlasování ukončeno.
Děkujeme Vám za účast!

OLYMP Plzeň sportovní střelba

Děvčata se spolu se Sárou Karasovou z Ostravy jako členky reprezentačního družstva umístila na MEJ v Bologni na pěkném 2. místě a 4. místě v soutěži družstev v disciplíně Sportovní malorážka 3x40 ran a sportovní malorážka 60 ran vleže.
Karolína Brabcová a Kateřina Štefánková jsou zařazeny ve vrcholovém sportovním středisku Olymp CSMV.

Hlasování ukončeno.
Děkujeme Vám za účast!

Jiří Přívratský SSK Olymp Plzeň sportovní střelba

Přestože je Jirka věkem ještě junior, již druhým rokem se účastní i seniorských světových pohárů, kde dostává příležitost v reprezentačním družstvu. Na SP v brazilském Riu De Janeiru se v disciplíně Vzpu 60 umístil na 14. místě. V současné chvíli se připravuje na maturitní zkoušku. Je zařazen ve vrcholovém sportovním středisku Olymp CSMV.

Hlasování ukončeno.
Děkujeme Vám za účast!

Jakub Brabec FC Viktoria Plzeň fotbal

Kapitán FC Viktoria Plzeň
Lídr a vůdčí osobnost týmu, reprezentant ČR, s týmem postoupil na EURO 2020

Hlasování ukončeno.
Děkujeme Vám za účast!

"A" tým Viktoria Plzeň fotbal

Hlasování ukončeno.
Děkujeme Vám za účast!

Šimon Gabriel FC Viktoria Plzeň fotbal

Talentovaný mládežnický reprezentant, svou pílí to dotáhl až do "A" týmu FCUP

Hlasování ukončeno.
Děkujeme Vám za účast!

Tomáš Vnuk SK Interobal futsal

Tomáš Vnuk patří mezi nejlepší futsalisty v ČR, což dokázal i v anketě Futsalista roku, ve které se za rok 2019 umístil na 2. místě. Na začátku června 2019 oslavil s pražskou Spartou mistrovský titul, když patřil mezi klíčové hráče. Nyní už je zpět doma v Plzni a aktuálně je nejproduktivnějším hráčem nejvyšší soutěže. Svými výkony táhne také českou reprezentaci za postupem na mistrovství světa 2020

Hlasování ukončeno.
Děkujeme Vám za účast!

Tomáš Buchta SK Interobal futsal

Tomáš Buchta patří k největším talentům českého futsalu. To potvrdil i v roce 2019, když reprezentoval Českou republiku jak v kategorii U19, tak v kategorii U21. Za "A" tm Interobalu Plzeň odehrál v roce 2019 celkem 25 utkání, ve kterých vstřelil 6 branek. Byl také výraznou postavou juniorského týmu Plzně U19, který skvělými výkony dotáhl k bronzové medaili v juniorské lize futsalu. Skvělé výkony potvrdil statistikami, když se stal nejproduktivnějším hráčem soutěže. V anketě Futsalista roku 2019 kategorie U21 obsadil Tomáš 10. místo

Hlasování ukončeno.
Děkujeme Vám za účast!

Veronika Tondrová Plavecký klub Slávia VŠ Plzeň plavání

Veronika patří v současné době k našim nejlepším plavcům. Je velmi ctižádostivá a cílevědomá. V roce 2019 se nominovala na Mistrovství Evropy dospělých v Glasgow. Jejím cílem je nominace do výběru reprezentace ČR a v budoucnosti účast na olympijských hrách. Jejím trenérem je Bc. Lukáš Luhový. Veronika je studentkou Sportovního gymnázia v Plzni.

Hlasování ukončeno.
Děkujeme Vám za účast!

Pavel Schejbal SSK Olymp Plzeň sportovní střelba

Družstvo juniorských reprezentantů ve složení Pavel Schejbal, Kryštof Krsek a Jan Vildomec získalo na halovém MEJ zlatou medaili v soutěži Vzduchová pistole team.
Pavel Schejbal je zařazen ve vrcholovém sportovním středisku Olymp CSMV. Je to akční mladý pistolář, který se v současné chvíli připravuje na maturitní zkoušku.

Hlasování ukončeno.
Děkujeme Vám za účast!

Brabcová Aneta + Nepejchal Filip Brabcová Aneta SSK (Olymp Plzeň) + Nepejchal Filip (Dukla Plzeň) sportovní střelba – disciplína Vzduchová puška MIX

Aneta Brabcová ve dvojici s Filipem Nepejchalem obsadili 3. místo v disciplíně vzduchová puška MIX team. Aneta Brabcová je dlouholetou reprezentantkou ČR ve sportovní střelbě. Jako členka reprezentačního družstva ČR se podílela např. na zisku bronzové medaile v soutěži družstev na halovém ME v Mariboru 2017.

Hlasování ukončeno.
Děkujeme Vám za účast!

Dobrá Tereza - Dobrý Jakub TJ Lokomotiva Plzeň jachting

Od roku 2014 závodila tato posádka ve třídě RS Feva, v níž získali několik titulů mistrů České republiky, stali se dvakrát vicemistry Evropy a také dvojnásobnými vítězi Evropského poháru. Nyní společně závodí na 29eru a ve třídě RS500, v níž vloni na Lipně získali bronz na mistrovství světa, stali se vicemistry světa v kategorii juniorů a zároveň obhájili titul mistrů České republiky.

Hlasování ukončeno.
Děkujeme Vám za účast!

Dan Hlaváček Greensgate golf club golf

Dan udělal za poslední dva roky ve své hře velký progres a je po právu zařazen do národního teamu ČR. V loňském roce poprvé reprezentoval na prestižním turnaji Young Masters do 16ti let. Danův přístup se blíží úplné profesionalitě a těžko bychom hledali svědomitějšího a cílevědomějšího hráče. Dan hraje velmi vyrovnaný a konzistentní golf i proto lze očekávat, že výkonnost půjde neustále nahoru. To již naznačil na úvodním turnaji sezony v Portugalsku.

Hlasování ukončeno.
Děkujeme Vám za účast!