Přerov
22.3.2022, 18:00, (Úterý), Městský dům

V této události můžete hlasovat až pro 5 nominovaných.

Přehled nominovaných

Lenka Červená Bořutová - Fitness AVE

Na mistrovství republiky v kategorii bodyfitness žen skončila na čtvrtém místě. Na mistrovství světa skončila tentokrát šestá v kategorii fitness artistic do 163 cm. Medaile sbírala ve veteránské kategorii Masters nad 35 let v bodyfitness.

Lubomír Dohnal - Přerov Mammoths

Defenzivní specialista Mamutů byl jasně nejlepším hráčem nejvyšší soutěže, co se týče statistiky tacklů (skládek/zastavení soupeře)

Nikoleta Hricová - Fitness AVE

Na mistrovství České republiky juniorů (do 23 let) ve fitness získala zlatou medaili. Na mistrovství světa juniorů v kategorii fitness artistic nad 168 cm brala stříbro, na evropském šampionátu stejné kategorie skončila pátá.

Tadeáš Koryčan - 1.FC Viktorie Přerov

V osmnácti letech táhl muže Přerova. Na podzim nasázel málo vídaných 16 branek v divizní skupině E a řekl si o zájem FC Slovácko, kde podepsal první smlouvu v kariéře.

Kateřina Padalíková - Fast Fins Přerov

Na mistrovství republiky v ploutvovém plavání ukořistila v otevřené kategorii famózních sedm zlatých a jednu bronzovou medaili. Čtvrté místo vybojovala na Světovém poháru v maďarském Egeru.

Michal Postava - HC ZUBR Přerov

V roce 2021 se navzdory juniorskému věku začal výrazněji prosazovat do A-týmu Zubrů. Svými výkony si vysloužil starty za českou reprezentaci do 20 let. Vedle Přerova oblékal také dres juniorského týmu Komety Brno

Zuzana Uhlířová - Fitness AVE

Na mistrovství republiky v bikini fitness se stala absolutní vítězkou všech výškových kategorií. Na mistrovství Moravy a Slezska ovládla kategorii do 163 cm. Na mistrovství světa v bikini fitness žen do 158 cm skončila desátá

Kateřina Vařáková - Spartak Přerov

Na mistrovství republiky získala dvě první, jedno druhé a třetí místo v kategorii Seniorky B. Prvenství vybojovala také na závodech O pohár města Ostravy, RG Cup Hradec Králové, South Moravia Cup Brno, Flora Cup Olomouc. Ovládla také oblastní přebor.

Olívie Dočekalová - Spartak Přerov

Na mistrovství republiky v kategorii Naděje starší B vybojovala bronz za kužele, z víceboje brala desáté místo. Víceboj ovládla na závodech RG Cup Hradec Králové, South Moravia Cup Brno, stala se také oblastní přebornicí

Julie Dočkalová - Fast Fins Přerov

Na Světovém mítinku mládeže v maďarském Kecskemétu vybojovala bronzovou medaili. Juniorská reprezentantka získala také dvě bronzové a jednu stříbrnou medaili na mistrovství republiky.

Lucie Hrubá - Skorpen Přerov

Na mistrovství republiky kategorie juniorek získala pět zlatých a jednu stříbrnou medaili v individuálních disciplínách. Účastnila se i Světového poháru, kde brala tři jedenáctá místa.

Denisa Janáčková - Kanoistika Přerov

Jako 15letá závodila na mistrovství Evropy s o tři roky staršími kanoistkami, přesto dovezla deváté místo z olympijské tratě na 200 metrů. Na Olympijských nadějích skončila dvakrát šestá. Tři zlaté medaile dovezla z mistrovství republiky.

Justýna Krumpholzová - Skorpen Přerov

Na mistrovství republiky kategorie juniorek získala zlatou, dvě stříbrné a dvě bronzové medaile v individuálních disciplínách.

Martin Míček - Spartak Přerov

Juniorský reprezentant navazuje na tradici kvalitních přerovských prsařů. Na letním mistrovství republiky juniorů v Praze získal dvě stříbrné a jednu bronzovou medaili. Na zimním šampionátu v Plzni si pak v přerovských rekordech doplaval pro tři tituly vicemistra republiky mezi juniory a jednu bronzovou medaili získal dokonce mezi muži

Adéla Ministrová - Fantasy Přerov

Vicemistryně republiky v kategorii kadetek (8 – 11 let) své umístění ještě vylepšila na mistrovství světa v Praze, kde brala zlato za sólo formaci s náčiním pompom.

Vojtěch Neradil - Kanoistika Přerov

Na mistrovství světa v portugalském Montemoru skončil osmý v kategorii C2 1000 m. Z mistrovství republiky přivezl tři zlaté a tři bronzové medaile.

Linda Nosková - TK Precheza Přerov

Jako čtvrtá Češka historie ovládla juniorskou dvouhru na slavném French Open. V 16 letech se posunula do první třístovky světového žebříčku mezi ženami. V roce 2021 ovládla čtyři turnaje kategorie ITF včetně domácího podniku v Přerově s dotací 60 000 amerických dolarů. Stala se mistryní republiky mezi ženami ve dvouhře venku i v hale, ovládla také Pardubickou juniorku. Byla vyhlášena druhou nejlepší českou juniorskou sportovkyní za rok 2021.

Gabriela Patalová - SK Přerov

Na mistrovství republiky juniorek získala stříbrnou medaili ve skoku dalekém.

Antonín Piňos - Fast Fins Přerov

Na Světovém mítinku v maďarském Kecskemétu si doplaval pro dvě čtvrtá místa. Nechyběl na mistrovství světa juniorů v Itálii (14. a 21. místo).

Jan Příkopa - Veslařský klub Přerov

Dorostenecký reprezentant na čtyřce s kormidelníkem ovládl regatu Olympic Hopes, na čtyřce bez kormidelníka vybojoval zlato z MČR ve sprintu, kde bral ještě stříbro na párové čtyřce bez kormidelníka a čtvrté místo na skifu

Oliver Punge - SK Přerov

Na mistrovství republiky neslyšících vybojoval dvě zlaté medaile – v běhu na 1500 i 3000 metrů.

Martin Sedlák - Veslařský klub Přerov

Kromě úspěchů po boku dalšího juniora Tomáše Gajduška či na osmě předvedl výborný individuální výkon na mistrovství světa v jízdě na trenažéru, kde skončil na sedmém místě.

Monika Tomečková - Spartak Přerov

Získala bronzovou medaili na mistrovství republiky v kombinovaném programu družstev a bronzovou medaili na mistrovství republiky III. kategorie. Ovládla oblastní přebor III. kategorie a také závod Veselská stuha

Věnek Valenta - Biketrial Přerov

V mládežnickém seriálu mistrovství republiky zůstal v roce 2021 neporažený, zvítězil ve všech třech závodech. Absence na dvou srpnových akcích jej však stála vítězství, bral tak „pouze“ bronz.

Tereza Válková - SK Přerov

Na mistrovství republiky dorostenek vybojovala bronz v běhu na 100 metrů překážek.

Veronika Vašíčková - Skorpen Přerov

Na mistrovství republiky kategorie juniorek získala zlatou, stříbrnou a dvě bronzové medaile v individuálních disciplínách. Účastnila se i Světového poháru, kde vybojovala osmé, desáté a dvanácté místo.

1.FC Viktorie Přerov - muži

Mladý tým Přerova pod vedením trenéra Rojky roste před očima. Dotáhl to až k titulu podzimního půlmistra divize E

Fantasy Přerov - mažoretky seniorky

Malá formace seniorek (15 – 21 let) ve složení Adéla Krmelová, Barbora Lukešová, Natálie Petrová, Tereza Šaratová, Neli Nevřalová a Barbora Ludmilová zvítězila s náčiním pompom na mistrovství republiky. Na mistrovství světa získala stříbro. Velká skupina pak brala bronz na republikovém i světovém šampionátu.

HC ZUBR Přerov muži

Čtvrtfinálové prokletí po návratu do druhé nejvyšší soutěže sice přerovští hokejisté nezlomili, opět ale předváděli perfektní výkony v základní části sezony 2020/21. Výsledkem bylo třetí místo za Kladnem a Jihlavou a 69 získaných bodů z 34 odehraných utkání

Přerov Mammoths muži

Druhou sezonu mezi tuzemskou elitou mají za sebou přerovští Mamuti. Na úvod před televizními kamerami sice potrápili později mistrovskou Vysočinu, pak ale museli na první vítězství dlouho čekat. Povedlo se v posledním zápase sezony. Mamuti nakonec skončili na posledním pátém místě Kittfort ligy.

TBS Přerov muži

Mužský basketbal se po čtyřleté pauze vrátil do Přerova. A sokoli v roce 2021 prohráli jediné utkání a suverénně ovládli východní skupinu Středomoravské ligy.

TJ Spartak Přerov muži kuželky

Covid znemožnil možný postup druholigových kuželkářů do nejvyšší soutěže, Spartak tak začal válet v sezoně následující. Rok 2021 zakončil na první příčce tabulky.

TK Precheza Přerov

Přerovští tenisté v Tenisové extralize opět trápili později mistrovský Prostějov. V semifinálové skupině skončili druzí a celkově tedy na 3. - 4. místě.

Volejbal Přerov ženy

V sezoně 2020/21 za sebou v nejvyšší soutěži nechaly Šternberk a Frýdek-Místek a postoupily do play-off, kde dle očekávání nestačily na pozdějšího mistra z Liberce

Fantasy Přerov kadetky

Malá formace kadetek (8 – 11 let) ve složení Adéla Ministrová, Tereza Zbožínková, Klára Zbožínková, Anna Ondřejová a Nela Radová skončila s náčiním pompom třetí na mistrovství světa.

Fantasy Přerov juniorky

Malá formace juniorek (12 – 14 let) ve složení Adéla Kristová, Markéta Ševčíková, Kateřina Šindarová, Diana Janáková, Tereza Ledvinová a Rozálie Kašparová skončila s náčiním pompom čtvrtá na mistrovství republiky a zlatá na mistrovství světa.

IHC Night Birds Přerov U16

Jakub Trnka, David Svozil, Jakub Galnor, Kryštof Janek, Matěj Pekař, Marek Mozr pomohli české reprezentaci k titulu mistrů Evropy v kategorii U16.

Skorpen Přerov juniorky

Družstvo ve složení Lucie Hrubá, Justýna Krumpholzová, Veronika Vašíčková a Klára Vránová vybojovalo oba tituly mistryň republiky ve štafetách 4x100 PP a 4x200 PP smíšené kategorie juniorek a žen. Všechny věkem juniorky tvořily také základ týmu pro mistrovství republiky seniorských družstev, kde bral Skorpen čtvrté místo.

TJ Spartak Přerov kolová

Jan Jelínek a Vítek Přikryl (kolová) – Ve finále mistrovství republiky získali bronzové medaile v kategorii žáků.

Veslařský klub Přerov

Tomáš Gajdušek a Martin Sedlák (veslování) – Juniorští reprezentanti byli s posádkou osmy čtvrtí na mistrovství Evropy juniorů. Mezi muži byli druzí na slavných Primátorkách, druzí na MČR ve sprintu na dvojskifu i dvojce bez kormidelníka

Veslařský klub Přerov

Magdaléna Kožuchová a Eliška Pavlicová (veslování) – Mladší žačky ovládly mistrovství Moravy na dvojskifu, na mistrovství republiky skončily druhé

Jan Andrýsek - Molina Sport Gran Canaria - krajánek

inline hokej -

S mužskou reprezentací vybojoval titul mistrů světa. Se španělským celkem Molina Sport Gran Canaria ovládl největší evropský turnaj Sparta Cup.

Pavel Horák - THW Kiel - krajánek

S německým Kielem obhájil mistrovský titul. V Lize mistrů jeho tým vypadl ve čtvrtfinále play-off s francouzským PSG.

Magdaléna Jehlářová - Washington State University - krajánek

Ve Spojených státech opět patřila mezi nejlepší hráčky nejprestižnější univerzitní soutěže pod slavnou NCAA. Jehlářová si navíc řekla o stabilní místo v ženské reprezentaci, v níž na mistrovství Evropy pomohla českému týmu v klíčových zápasech k postupu do osmifinále, kde jeho cesta turnajem skončila.

Stanislav Kašpárek - HC Meshkov Brest - krajánek

Covid uvnitř národního týmu sice nedovolil Stanislavu Kašpárkovi účast na mistrovství světa, talentovaná spojka se ale dočkala přestupu do elitního evropského týmu Meshkov Brest, se kterým ovládla běloruskou nejvyšší soutěž a zahrála si čtvrtfinále Ligy mistrů proti pozdějšímu vítězi, Barceloně.

Tomáš Kundrátek - HC Oceláři Třinec - krajánek

Odchovanec přerovského hokeje oslavil s Třincem svůj premiérový titul v extralize. Patřil přitom ke klíčovým obráncům Ocelářů.

Filip Novák - Fenerbahce Istanbul - krajánek

V turecké Superlize se reprezentační bek nakonec musel spokojit se třetím místem. V první části sezony 2021/22 však Fenerbahce pomohl k jasně vedoucí pozici.

Martin Ryšavý - HC Vítkovice - krajánek

Další člen úspěšného přerovského ročníku 2003. V loňské sezoně Chance ligy si za A-tým Zubrů připsal devatenáct zápasů s bilancí tří branek a šesti asistencí. Stejně jako Svozil uspěl při draftu do nejslavnější soutěže světa – NHL. V sedmém kole si jej ze 197. pozice vybral Columbus. Šikovný a důrazný útočník v roce 2021 reprezentoval Českou republiku na světových šampionátech do 18 a 20 let.

Stanislav Svozil - Kometa Brno - krajánek

O pokračovateli hokejového klanu Svozilů bylo hodně slyšet i během roku 2021. V únoru si v hanáckém derby na ledě Prostějova připsal premiérový gól za A-tým Zubrů. Ve druhé polovině července se pak stal zatím nejvýše draftovaným odchovancem Přerova do NHL – ve třetím kole si jej na 69. místě vybral Columbus. Talentovaný obránce si v roce 2021 zahrál také na mistrovstvích světa do 18 a 20 let.

Tomáš Šišma - Dukla Praha - krajánek

Stal se mistrem světa i Evropy do 23 let s posádkou párové čtyřky bez kormidelníka. Na závodě Světového poháru v Záhřebu vybojoval páté místo.

Petr Školoud - Diables de Rethel

inline,

S mužskou reprezentací vybojoval titul mistrů světa. S elitním francouzským týmem Diables de Rethel ovládl Ligu mistrů.

David Šťastný - BK Mladá Boleslav - krajánek

Životní sezonu měl za sebou v létě odchovanec Zubrů David Šťastný. V 61 duelech nasbíral v dresu Mladé Boleslavi 60 kanadských bodů a měl reprezentační formu. V semifinále extraligy sahal po skalpu později mistrovského Třince

Jiří Tkadlčík - strongman - krajánek

V roce, kdy jej trápila zranění, dokázal vybojovat čtvrté místo na Světovém poháru za polárním kruhem v ruském Murmansku. Vrchol sezony čekal na Tkadlčíka ve Finsku, kde se stal vicemistrem světa střední váhy díky druhému místu na šampionátu Strongman Champions League.

Jan Bartošek - Veslařský klub Přerov

Veslař ročníku 1942 na mistrovství republiky Masters se zahraniční účastí startoval ve čtyřech disciplínách. Ve třech z nich se ve svých kategoriích (průměrný věk posádek 65 – 69 let a 70 – 74 let) stal mistrem republiky. Jednou bral druhé místo. Zlatý byl na dvojce bez kormidelníka, čtyřce s kormidelníkem a na smíšeném dvojskifu.

Stanislava Bubíková - SK Přerov

Na mistrovství republiky veteránů vybojovala v kategorii W50 zlaté medaile z vrhu koulí a hodu diskem. V hodu kladivem se umístila na bronzovém stupínku.

Jiří Tomešek - Spartak Přerov

Na mistrovství České republiky veteránů v klasickém pětiboji získal prvenství v kategoriích M35 – M85. Na mistrovství republiky veteránů ve vícebojích získal zlatou medaili za desetiboj. Prvenství vybojoval také na mezinárodních závodech Masters Europa Lovosice ve skoku dalekém a běhu na 100 metrů překážek. V roce 2021 stanovil také osm přerovských rekordů veteránské kategorie M55.